Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

BU YÖNETİM İŞ YAPAR..

18 Nisan 2018 - 10:22

Sütçü İmam Üniversitesi’nin yeni yönetiminden bahsediyorum. İlk kurulduğu andan itibaren, üniversitenin halkla barışık olmadığı ve şehre adapte konusunda sorun yaşadığı, Üniversite-şehir gündeminde hep ilk sırayı almıştır.

Geçen geçti diyerek, en son Durmuş Deveci yönetiminde bu şehir-üniversite olumsuzluğunun tavan yaptığı zaten bilinen bir gerçek.

Siyasetçisinden, iş adamına hemen her kesimle sorun yaşayan Deveci yönetimi uzun uğraşlardan sonra gitti.

Dediğim gibi geçen geçti, şimdi yeni yönetim zamanı.

Yeni Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Can geçtiğimiz pazartesi tanışıp sohbet etmek babından basınla bir araya geldi.

Rektörümüzle ilgili ilk intibam, özellikle bu zaman kadar şehir-vatandaş-siyasetçi üçgeninde üniversite ile olan soğuk esintiler, bundan sonraki süreçte ısınacak gibi.

Sadece Rektör Hocam değil, yardımcıları ve diğer ekibi ile birlikte basın birimi de dahil,  geçmiş dönemin olumsuzluklarını yok edip, arayı kapatacak bir hava içerisindeler.

Geçmiş dönemlerde, Maraş basınında birçok kere yer alan, köşe yazılarına konu olan,  bahar festivallerindeki kola yolsuzluğu,  temizlik personeline kadar inen işten çıkarılmalar, liyakatsiz eş-dost tayinleri ve ört bas edilmeye çalışılan taciz gibi çirkin olayların bu yönetimde olmayacağı, teşebbüs edenler olsa dahi müsamaha gösterilmeyeceği kanaati oluştu bende.

Netice itibarıyla, sonuç memleketimizin kazanacağı bir ortam Üniversitemizde oluşmuş durumda.

Yeni yönetime Rektör Niyazi Can Hocamız nezdinde başarılar diliyorum..

Son Yazılar