Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

Erdoğan Diktatör Olsaydı Bağıra Bağıra Hakaret Edemezdin

18 Aralık 2020 - 14:39 - Güncelleme: 19 Aralık 2020 - 14:51

"Şahsınıza karşı haddi aşan, hududu geçen, küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın."

Anlayana ne kadar manidar bir cümle..

Her yazımda manası derin bir cümle ile başlamayı adet edindim çünkü bazılarına nokta atış yapıp, dokunuyor ya da üzerlerine alınıyorlar. Haliyle onlar kendilerine pay çıkarınca, bende bu durumdan keyif alıyorum sanırım.

Köşe yazılarımda konu bulmak için kafa yormam. Gündem ne ise konum o olur. Biraz önce internette gezinirken Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel’in videosuna denk geldim. Videoyu izlerken ‘biz gerçekten de demokrasi ülkesinde, herkesin ‘özgür’ce ağzını aça aça rahat bir şekilde konuştuğu, konuştuğu yetmiyor gibi hakaret edip, tehdit ettiği bir ülkede’ yaşıyormuşuz dedim.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in dinlediğim videodaki konuşmaların bir bölümünü yazıyorum.

“Bu diktatörlük heveslisine, (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan) bu Franco özentisi diktatör bozuntusuna milletimiz ilk sandıkta geldiği sandığı gösterip, geldiği gibi gönderecek” diyor.

Türkiye Cumhuriyeti milleti tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanına ‘diktatör Bozuntusu’ diyecek kadar haddi aşan cümleleri kullanan Özgür Özel’in sürekli tekrar ettiği tek adam zihniyeti olsaydı bu şekilde bağıra bağıra hakaret edemezdi.

Siyasi kimliğin, düşüncen, tavrın, üslubun,kişiliğin, karakterin, partideki yerin. Kim olursan ol! Hiç bir sebep halkın seçilmiş Cumhurbaşkanına hakarete varan cümleleri kullanmanı gerektirmez! Her şeyin adabı vardır. Muhalifliğin bile.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar