Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

VATANDAŞ MEMNUN, SİYASETÇİ MEMNUN..

08 Ağustos 2018 - 09:18

Her seçim döneminde yaşanan enstantanedir. Seçim çalışmalarına başlayan halihazır vekillere, yeni adaylara vatandaşın sitemin ana teması, seçim zamanı dışında gelip gitmemeleridir.

Vatandaş ister ki; vekil her hafta sonu seçim bölgelerinde, köyde, kentte, kırsalda, mahallede gezip tozsun, vatandaşla muhabbet etsin. İş yapıp yapmaması ek dikkate alınmaz, ölçü vekilin seçim bölgesinde boy göstermesidir.

Bu dönemde; vekillerimiz ziyadesiyle aramızda. Bazıları hariç (Hariç derken; Ankara kökenli olduklarından zaten memlekette vatandaşla bir arada olmaları mümkün değil) zaten vekil olmadan önce de,  vatandaşla hemhal olduklarından, parti de nöbete kalarak, vatandaşın derdini dinleyip ahvaline çözüm bulma noktasında gayet iyi gidiyorlar.

Vatandaş memnun, siyasetçi memnun.

İşin ruhu ise, çok absürt olmayan vatandaş taleplerini dinlemek ve çözüm bulmak. Zaten Başkanımızda, vekillerin haftanın 3 gününü seçim bölgelerinde geçirmeleri hususunu gündeme getirirken, vatandaşla vekil arasında oluşabilecek muhtemel bir uçurum oluşmasını engellemeyi hedeflemiştir.

Burada memleketin sahiplerine düşen görev, yeni sistemde memleket adına koparılabilecek ne varsa ona uğraşmaktır.

Sandık açıldı kapandı bitti. Sandıktan çıkan çıktı. Muhalefeti iktidarı hep örnek aldığımız Gaziantep gibi memleket menfaatinde bir araya gelmeli ve gelecek nesiller tarafından takdirle anılacak eserlere imza atmalıdırlar.

Sandık açıldı bitti, muhalefet iktidar diye olayı anlatırken, aynı sandık açıldı bitti, memleket menfaatine çalışalım temennisini iktidar partisi içerisinde yer alan kendi iktidarları için uğraşan gruplar içinde söylemekte fayda var diye düşünüyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar