Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

ORTALIĞI VELVELEYE VERMEYİN ARTIK!

17 Ağustos 2018 - 09:09

Son günlerde Amerika’nın Türkiye’ye uygulamaya çalıştığı politikayla birlikte doların yükselişi nedeniyle bazı kendini bilmezlerin bu durumu fırsata çevirmesini, Devlete sayıp sayıştırmasını hiç kabullenmiyorum.

Bu vakte kadar herşey güllük gülistanlıktı sesiniz çıkmıyordu. Şimdi azıcık olumsuz bir durumda, kapıda bekleyen soytarılar, bilmiyorlar ki; bu millet devleti için canını bile hiçe sayar. Bunun en basit örneğini 15 Temmuzda 7’den 77’ye şehit düşen milletimizle şahit olduk. Bunun için BU MİLLETE, BU DEVLETE ASLA DİZ ÇÖKTÜREMEZSİNİZ.

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’nun sel felaketinin yaşandığı Ünye ilçesinde konuşma yapıyor.  ‘Bu millet düştüğü yerden güçlü kalkar. Bu işin dolarla molarla ilgisi yok. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Gelin yastık altı dolarlarınızı çıkarın. Tehdit diliyle bu milleti asla yola getiremezsiniz. NATO'daki stratejik ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrışımlarından dolayı birçok insanımız dolarlarını Türk Lirasına çevirerek Devlet’in yanında olduğunu gösteriyor.

Amerika aklı sıra bizi tehdit ediyor. Tehdit dili ile bu işleri asla yola getiremez. Biz; hukuk fiilinden anlarız. Böyle tehditlere pabuçta bırakmayız. Devletimiz, biz  millet olarak yanında olduğumuz sürece adalet, hak ve hukuk neyse, onu yapacaktır elbet. Onlar TÜRK milletinin gücünü, kudretini anlayamamışlar. Gerekirse onu da anlatırız. Yaptırım mı? Allahın’ın izniyle, milletimizin desteğiyle onu da yaparız.

Bir takım andavallar korkuyorlar gidişatımız, halimiz ne olacak diye?  Şöyle geriye gittiğimizde, Ak Partinin göreve geldiği günden itibaren yaklaşık 23,5 milyar dolar borcu vardı.2013 yılında bunu sıfırladı.

Demek ki neymiş, biz her şeyin üstesinden geliriz. Bugüne kadar ve bundan sonra millet olarak nasıl dik durduysak bundan sonra da duruşumuzdan taviz vermezsek, bu Amerika’nın uyguladığı politikayı da başına geçiririz.

Demem o ki; bir takım fırsatçıların ortalığı velveleye vermesine müsaade etmeyelim. Devletimize gereken desteği verirsek, aşamayacağımız, üstesinden gelemeyeceğiz sorun yoktur..

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar