Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

Koltuktan Güç Alan Değil, Makama Güç Katan Başkan Olmalı

18 Eylül 2020 - 11:58

Hayatta insanın başarısın temeli ne diye sorulduğunda, “Düz aynayı, önüne getirilebilecek dev aynaya tercih edebilen insandırderim. 

Yazıma neden böyle başladığımı içeriği okudukça anlayacaksınız. Malumunuz olduğu gibi uzun süredir yazılarıma ara vermek durumunda kaldım. Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs illeti her kesimi olduğu gibi bizim yaşam şartlarımızı da etkisi altına aldı. Aylardır normal hayata adapte olmaya çalışıyoruz. Ama ‘güzel günler yakında’ diyerek yazıma devam etmek istiyorum.

Pandemi süreci nedeniyle kongrelerini askıya alan ve ilk ilçe kongresini Göksun ilçesinde yapan AK Parti Kahramanmaraş İl teşkilatı Genel merkezden gelen talimat üzerine yeniden ilçe kongrelerine maske, mesafe ve hijyen tedbirleri alarak başladı. 20 Eylül tarihine kadar tüm ilçelerin kongrelerini tamamlamayı hedefleyen AK Parti İl teşkilatı, İl kongresi için start verecek.  

Şimdi AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için mevcut aday ile mi devam edilecek? Yoksa yeni bir aday mı gösterilecek? Mevcut başkan ile devam edilmez ise asıl merak edilen soru kim olacak değil de, nasıl biri olmalı? Hangi vasıf ve özelliklere sahip olacak ve İl Başkanından beklentiler neler olacak? .. Gelin bunların cevabını yazmaya çalışalım..

Öncelikle yeni bir Başkan adayı gündeme gelirse; kendisini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kahramanmaraş’ta ki temsilcisi olarak görmeli..

Doğru işler için doğru adam, yanlışlıklara dur diyebilecek cesur ve adaleti temsil edecek adil, derleyici, toparlayıcı,ilin ihtiyaçlarına hakim ve halkına hizmeti Hakka hizmet olarak bilen adam olmalı..

Kahramanmaraş'ın refahı ve kalkınması açısından mevcut konjonktürde olan tüm şahıs bazlı sorunları ortadan kaldırarak, bütün bürokratik işleyişi rayına oturtabilecek, gençlerin sesine kulak vermekle yetinmeyip, fiili olarak sorunların çözümü noktasında net adımlar atabilecek bir isim olmalı..

Kahramanmaraş'ın geleceği ve temel yapı taşları olan gençlerimize daha bir ilgi, alaka ve özen gösterecek biri olmalı.

Dava bilinciyle hareket edecek, Kahramanmaraş'ın  sorunlarını bütün şahsi hesapların üzerinde tutacak, Kahramanmaraş'ın  ve Kahramanmaraşlının geleceğini düşünecek bir vizyona sahip, her kesimi kucaklayan, kucaklayıcı ve birleştirici bir anlayışla hareket eden sorumluluk sahibi, herkesin derdiyle dertlenen, koltuktan güç alan değil, makama güç katan, alçak gönüllü, Kahramanmaraş'a değer katacak, herkesin gönlünde taht kuran, bir ayağı Ankara'da iken, bir ayağı fakirin evinde, Kahramanmaraş'ın kalkınmasını, sorunlarının çözülmesini kendine dert edinen, hakkı hak bilip, halk için hizmet etmeyi şiar edinen ve  halkın gönlünde taht kuran bir başkan olmalı.

Kahramanmaraş İl Başkanlığı makamına işin ehli, hizmeti, duruşu, çizgisi, gurup ve düzen içinde çalışma yapabilecek dinamik biri olmalı..

Sınıf ayrımı yapmaksızın halkla iç içe olmalı, halkın dilinden ve kültüründen olmalı, Partiye Hizmetleri, siyasi geçmişi AK olmalı..

Yeri geldiğinde reisin Kahramanmaraş  temsilcisi olduğundan ildeki rekabet ortamında sorunlara dur diyebilmeli, gerektiğinde yumruğunu masaya vurup uyarabilmeli..

Tam manasıyla saydıklarımın profiline yerleşebilecek en uygun başkan adayı belki de gözümüzün önünde de biz ısrarla görmek istemiyoruzdur.. Ne dersiniz?

Haydi hayırlısı o zaman…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar