Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

DEĞİŞİMİN ADI TÜRKOĞLU

29 Ağustos 2018 - 09:50

Kurban bayramını sosyal medyadan takip ettim. Gazeteci üstatlarımın paylaşımlarından gördüğümü teyit etmek için ve dahi eski halini de bildiğim Türkoğlu’nu kendi gözlerimle de görebilmek için, kimseye görünmeden dün kısa bir gezinti yaptım.

Burada ki maksadımız belediyeleri karşılaştırmak, ya da falanca belediye daha iyi çalışmış, falanca belediye de şunu yapmamış gibi değerlendirmeler yapmak değildir.

Elbette ki herkes kendi üzerine düşeni imkanları dahilinde yapar.

Lakin burada inkar edilmemesi gereken husus, ufuk meselesidir. Türkoğlu Belediyesi Başkan Osman Okumuş başta olmak üzere bu ufka sahiptir. Türkoğlu’nda ki durum, ekip çalışmasının nelere kadir olduğunun bir eseridir.

Umumi tuvaletler, Merkez dahil olmak üzere bizim memleketin handikabıdır. Hele hemcinslerim için bu durum tam bir faciadır. Ben burada birazcık pozitif ayrımcılık yaparak, eskiden ucube bir görüntüye sahip, Belediye binasının da bulunduğu pasajın yıkılarak oluşturulan meydandaki sosyal tesislerden bahsetmek istiyorum. Soysal medyada dolaşan fotolar sizi aldatmasın. Yapılan tesis, bay-bayan WC’leri, mescit ve çocuk emzirme odası ile fotolardaki görüntülerden daha muhteşem.

Bir insanın gözlerini bağla, içeriye girdir ve açılan gözlerin sahibine burası neresi diye sor. Vereceği tek cevap; 5 yıldızlı bir otelin içindeyim der.

İşte; insan verilen değer budur.

İşte; insana yapılan yatırım budur.

Değişimi en yüksek seviyede yaşayan Türkoğlu’nun, Osman Okumuş’ la birlikte daha da ileriye gideceğini görmemeyi tarif edecek bir kelime herhalde lügatte yoktur.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar