Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

Boş Lakırdı Yapanın Kuyruğuna Teneke Bağlar, Yollarlar

02 Aralık 2020 - 15:27 - Güncelleme: 04 Aralık 2020 - 14:06

Bu cümleyi çok beğendim. “Boş lakırdı yapanın kuyruğuna teneke bağlar, yollarlar”..

Bu cümleyle neden başladığımı muhtemelen merak ediyorsunuzdur. Yazıyı okudukça, puzzle gibi her bir kelimeyi yerine bırakıp, resmi tamamlayacaksınız.

7 Kasım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ak Parti Kahramanmaraş il başkanlığı kongresi yapıldı ve Kahramanmaraş- Göksun yolu ulaşıma açıldı.

‘Yiğidi öldür, hakkını yeme’ tabiri bu Kahramanmaraş- Göksun yolu için kullanılacak en güzel cümledir. Her ne kadar yapımının uzun yıllar aldığına söylenen bir kesim olsa da harikulade yapıldığını söylemeyen hazımsızdır. Emeği geçenlere şahsım adına teşekkür ediyorum.

AK Parti Kahramanmaraş İl başkanlığında bayrak değişimi yapıldı. Göreve geldiği günden bu yana, parti çıtasını yüksek tutan, Bayrağı hep en üst basamaklara çıkarmak için çalışan, önceki dönem İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, yerini Fırat Görgel’e teslim etti. Eski başkan Debgici’ye şimdiden yeni verilecek olan görevinde başarılar dileyerek, AK Parti İl Başkanı Görgel’e de, şehrimiz için büyük projelerin altına imza atacağına can-ı yürekten inandığım için muvaffakiyetler diliyorum.

Biliyorsunuz ki uzun süredir Covid-19 ile Türkiye olarak büyük bir sınavdan geçiyoruz. Çok büyük bir mücadele ile maske, mesafe ve hijyen kurallarının öneminin vurgulanmasına rağmen, hala ‘virüste neymiş, inanmayın öyle şeylere ‘ diyenlerin yüzüne çember hızla daralıyor.  Sevdiklerini virüs belasından dolayı hastane kapılarında beklemeyenler, halan kapı kapı gezip, misafircilik oynayarak bu işin vahametini daha da artırmaya devam ediyorlar. Lütfen sevdiklerinize SARILMAYIN! Bu durum zor olsa da sadece GÖNÜL BAĞINIZLA sarılın..

Şehrimizin önde gelen tüm isimleri Koronavirüsle ne yazık ki mücadele ediyor. Valisi, Belediye Başkanları başta olmak üzere burada tek tek isim saymamın mümkün olmayacağı kadar birçok kişi, kimileri evinde, kimileri ise hastanelerde doktor gözetiminde tedavileri devam ediyor. Tez vakitte Rabbimden herkese acil şifalar diliyorum..

“Boş lakırdı yapanın kuyruğuna teneke bağlar, yollarlar”..  bu sözü neden yazdığıma gelince..

Bazıları var. Önüne geleni eleştiriyor bu tipler. Devleti, kurumları, insanları, sağlığı, dini, sporcuları. Aklına ne gelirse eleştirince kendini memleketin sorunlarını çözdüm sanıyorlar. Amaaa.. boş atıp, dolu tutmaya çalışırsan, o zaman o kuyruğuna teneke bağlar, yollarlar seni..

Bakın bu sözümü unutmayın. Vakti geldiğinde niçin yazdığımı daha iyi anlayacaksınız…

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar