Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

BİZİM OSMAN BAŞKAN ADAM GİBİ BAŞKAN..

25 Ekim 2018 - 17:13 - Güncelleme: 26 Ekim 2018 - 11:46

Yerel seçim yaklaştıkça ortalık hareketlenmeye  ve aday adayları bir bir podyuma çıkmaya başladılar.
Bu hareketlenmelerle birlikte, belden aşağı vurmalar, düne kadar  selam verdiği insanların yüzüne bir daha bakamayacak davranışlar sergileyenler, siyaseti ve hizmeti menfaat için yapanlar,  piyasaya çıkmaya başladılar.
Bu arada, demokratik hak diyerek haddini bilmeyerek ortaya çıkanlar olduğu gibi, gelecek günlerde bunların sayısında artış olacağı da kuşkusuz.
En  şanslı aday benim diyerek sesli mesaj yollayanlar, bulunduğu makamda kalması için referans olan başkanı ile ilgili, aleyhte olmak kaydıyla dosya toplayanlarda maalesef, karaktersizlik örneği olarak kayıtlarda yerini alacak.
İl genelinde şu ana kadar halihazırdaki başkanların dışında ciddi bir isim aday adayı olarak (Birilerinin gazı ile ortaya çıkan iki soytarıyı saymazsak) ortaya çıkmış değil.
2019 yerel seçimlerinde halkın temayülünün ön planda olacağı artık aşikar. Bu demde,  halkın takdirine mazhar olan isimlerin, seçim sonucuna direkt olarak etki edeceğinden, ne yerel yönetimler tarafından, ne de genel merkez tarafından göz ardı edilmesi herhalde mümkün olmayacak.
Buraya kadar anlattıklarım siyasetle ilgilenen bir çok isim tarafından bilinen bir durum.
Bundan sonra yazacaklarımın da Kahramanmaraş genelinde olduğu gibi, Ankara da siyasiler tarafından bilindiği muhakkak.
Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’tan söz edeceğim.
**Türkoğlu’nun eski halini görmeyen bilmeyen,
**Adana’ya giderken Çevre yolundan transit geçenler,
**Ya da menfaat elde edemeyenler, 
**Her kesim tarafından halkın gönlünde  yer etmiş Osman Okumuş olduğu sürece, biz Türkoğlu’nda Belediye başkanlığı göremeyiz…
Diyerek siyaseti çirkinleştirenler bu sözlerime katılmayabilirler.
Türkoğlu’nun eski halini bilen, Türkoğlu halkının “BİZİM BAŞKAN, ADAM GİBİ ADAM, ADAM GİBİ BAŞKAN” diyerek sevinçle karşıladığı, Osman Okumuş’un aday adaylığı hayırlı olsun diyorum.
Siyaseti ve Başkanlığı Beyoğlu’ndan bu yana, halkın tabiri ile ADAM GİBİ yapan Osman Okumuş’la birlikte  Türkoğlu’nun, organize sanayisi, bitmek üzere olan 5 bin kişilik cezaevi ve lojistik merkezi ile bir cazibe merkezi olacağından herkes gibi bende eminim.
Sözün özü….
Ekip çalışmasına önem veren, mütevazılığı ile her kesimden takdir gören böyle bir başkan her ilçeye lazım..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar