Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

ATEŞLEYİN BAKAYIM ATEŞLEYİN..

06 Haziran 2018 - 10:46

Benim söylediklerim bazen kimsenin işine gelmez. İşine gelende kendince algılayıp, yorumlar. Bu vakte kadar ne yazdımsa en doğru kısmın görünen yüzündendi. Kısa ve netti. Şimdi gelelim yazının içeriğine. Seçime günler kala tüm teşkilatlar ve milletvekili adayları durdurak bilmeden, ilçe ilçe, mahalle mahalle,kapı kapı, gezerek sıkılmadık el bırakmıyor, vatandaşın her haline kulak verip, hemhal oluyorlar. Allah güçlerini artırsın, her biri bu seçimden alnının AK’ı, bileğinin gücü ile çıkacak gibi görünüyorlar.

 

Gelelim seçim kampanyalarına..

 

Geçtiğimiz günlerde Amasya’da seçim kampanyasına destek isteyen Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce aynen şu ifadeleri kullandı: "Amasya’dan bütün milletimize sesleniyorum, bir kampanya yapıyoruz, Cumhurbaşkanı adayı partiden bağımsız bir kampanya yapıyor. Küçük bir uçak kiraladık İstanbul’dan buraya geldik. Benim hemşehri de para çok, bende para yok. Ateşleyin bakayım ateşleyin, hepiniz para yatırın oraya bakalım. 5 lira, 10 lira neyse ama yatırın." dedi.

Gazeteci kimliğimi bir köşeye bırakıp, seçmen olarak Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce’nin seçim kampanyasında destek üslubuna pekte sıcak bakmam.  

Herşeyin bir adab-ı erkanı vardır. Elbette seçmenden her türlü destek isteyeceksin. Ama bu şekilde değil.

Ayrıca samimiyet, hitabet, doğallık, vatandaşın gönlünü kazanmak öyle her babayiğidin de harcı değildir. Bilin istedim…

Şimdi, her seçmenin görüş ve yorumu tabi ki kimseyi bağlamaz. O yüzden herkese, her kesime saygı duymak gibi her bireyin zorunluluğu var. Şu sıralar her girdiğimiz ortamda ağzı olan Partilerin ve Milletvekili adayları hakkında olumlu- olumsuz yorum yaptıkları için, bizim sadece dinleyip, saygı duymamız gerekiyor sanırım..

Naçizane tavsiyem; Sizinde şu sıralar kaynayan siyaset kazanına düşmemeniz dileğimle ..

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar