Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

Algı Operasyonu Yapmayın..

04 Eylül 2019 - 11:13

Uzun zamandır yazmak istediklerimi biriktiriyorum aslında.. O kadar çok konu var ki nereden başlasam, nereye bağlasam, kimin söyledikleriyle bitirsem bilmiyorum..

Yaklaşık 5 ay öncesi yerel seçimleri geride bıraktık. Kahramanmaraş AK Parti’nin kalesi tabirini duymayanınız neredeyse yoktur. Halk AK Partiyi o kadar benimsemiş ki geride bıraktığımız seçimde de 12 Belediyenin 11’ni aldı. Kale bu seçimde de yıkılmadı.

Seçimin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen bu süre zarfında neler oldu? Kim ne söyledi? Kim tasarrufa gitti? Olumsuz algı operasyonlarını kimler yapıyor? Bunun gibi birçok sorunun cevabı aslında sadece muhatabında.

Sorunun muhatabı yok! Algı oluşturmaya çalışanlar meydanda kol geziyor! Bunlara sen kimsin diyenler yok! Ulu orta laf taşımalarla herkesi birbirine düşürüyorlar, bunlara cevap verenler yok, aslına bakarsanız yapacak pek fazla bir şeyde yok!

Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ‘Belediye çok borçlu, tasarrufa gitmemiz lazım”  diyerek, Gazetecilere verilen reklamlar dahil bir çok alanda tasarruf yolunu seçti.

Yine Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün defalarca dile getirdiği söylenen ‘Beni Cumhurbaşkanı atadı, benim gazeteciler dahi kimseyle işim yok, ben işime bakarım’ şeklinde cümleleri ortada dolaşıyor, ama işin aslının olmadığını Başkan Güngör, Ak Parti İl Divan toplantısında söyledi.

Yine Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör’ün Gazeteciler hakkında söylemediği sözler, sanki birinci ağızdan duyulmuş gibi söyleniyor.

Söylediğim gibi algı operasyonu yapıyorlar. Basınla- Büyükşehir’i birbirine düşürüyorlar. Şimdilerde her kafadan bir ses var, dedikodular ayyuka çıkmış durumda. Sözün özü kimsenin bir şey bildiği yok aslında.

Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ ta Basın ile benim bildiğim kadarıyla 2 yıl boyunca görüşmemiş, makamına kimseyi kabul etmemişti. Sonra anladı ki Basın; toplumun sesi, gözü-kulağı ve halkla belediyeler arasında yapılan çalışmaları duyurmada köprü. Bu yüzden mevcut başkanın tavrını yadırgamamak lazım.. Başkanın gerçekleri görmesini beklemek sanırım şuan yapılacak en güzel harekettir.


Herkes işini yapsın..

Bir Başka konu ise; Basın camiasında kategoriye ayrılan üç kısım var. Her şeyi bilen, oturduğu yerden ahkam kesen, yaşını başını almış üstad gazeteci(!), diğer yanda herşeyi en doğru şekilde yapsalar da, üstad gazetecilerin sürekli olumsuz eleştirisine  maruz kalıp, her zaman önü kesilen, meslek aşkıyla bir şeyler yapmaya çalışan genç kuşak gazeteciler, diğer yanda ise Gazeteciliği memleket tanıtımı yapıyorum deyip, ikinci meslek olarak hobi niteliğinde yapanlar .. Bu mesleğin hakkını gerçek manada verenler sizden ne çekiyor Allah aşkına.. Ya Gazeteciliği yapın, ya da bu mesleği daha fazla ayakaltı yapmayın!!

Kızabilirsiniz.. yerinize yeni yetişen sizden daha deneyimli gazetecileri kabullenmeyebilirsiniz.. Dedikodu yapmayı kesin! Herkesin işini yapmasını engellemeyin!! ki dışlanmayasınız..

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal geçtiğimiz gün Basınla ikinci istişare toplantısını yaptı. Katılımın yoğun olduğu toplantıda Ünal cemiyetlerin komisyon kurmasını istedi.

Kurulacak olan komisyondan olumlu sonuçlar çıkması hepimizin sanırım ortak noktası olacak..

Mahir Ünal’ın başlattığı bu hareketi, bazı kesimlerin dillendirdiği gibi, basına dizayn çekme değil de, biraz seviye kazandırma yolunda ilk adım olarak görsek daha iyi olacağı kanaatindeyim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar