Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

AK- KARA BELLİ OLACAK…

20 Haziran 2018 - 09:06

Şunun şurasında 3 gün kaldı. Namaz kılanlar, her gün Cuma’ya gidenler, karşıt görüşteki TV’ lerin kendisini her gün ekranlara çıkarmasının kerametini kendinden menkul zannedenler,  tüm dünya üzerindeki Türkleri birleştirme çalışmasında başrol oynayan TİKA’yı kapatacağım diyeni destekleyip kendini ülkücü zannedenler.

Velhasılı tüm Türkiye, seçmenler, seçilme bekleyenler, kime oy versem ya da vermesem oyum boşa gitmesin diyenler..

Az kaldı.

Şunun şurasında 3 gün var. Ak’ı, kara’sı ince’si ve dahi molla’sı belli olacak. Bu seçim sürecinde sosyal paylaşım sitelerinin marifeti ile insanlar karşı karşıya olmadığı için bol keseden dayılık yapıp birbirlerine sallayıp durdular.

Kimse seçim bitecek yüzyüze bakacağız demedi. Çünkü birçoğu sahte isim ve ya birbirlerini tanımayan kişilerdi.

Seçim sürecinde en çok Ak Parti adayları birebir çalışmalar yaparak, meydanlarda göründüler. Diğer partilerin adayları da kendince çalışmalara yapmışlardır ama özellikle yerel medyayı pek dikkate almadılar.

Medyanın halkın gözü kulağı olduğunu muhtemelen gereksiz gördüler. Çünkü iktidar her zaman eleştirilecek bir yanı olan tarafı teşkil eder.

İktidar meyve verir, meyve veren ağaç taşlanır.

İktidar yaptıklarını ve yapacaklarını anlatırken, muhalefet ise kendi projelerinin yerine; habire yakarım-yıkarım-satarım nidalarıyla meydanlarda boy göstermeye çalışır.

İşte bu minvalde bir seçim süreci yaşadık.

Pazar günü her şey belli olacak. Vatanımız ve milletimiz için hayırlı olanı temenni ederken, çalışmaya devam demek en güzeli…


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar