Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

'ADAM' Kazandı…

27 Haziran 2018 - 10:08

Pazar günü 13'üncü Cumhurbaşkanı ve 27'nci dönem milletvekillerimizi seçmek için sandık başına gittik. Vatandaşlık görevimizi yerine getirerek, oyumuzu kullandık ve herkes gibi sabırsızlıkla sandıkların açılacağı zamanı bekledik.

Yerinde duramayanlar,tahmin edenler, bahse girenler.. Daha neler neler..

Sonuçlar açıklanmaya başlandığı andan itibaren tüm Türkiye’de adeta nefesler tutuldu. İlk sonuçlar gelmeye başladı ve sonrası Bayram havası..

Türkiye genelinde 59 milyonu aşkın seçmenin kullandığı oyların yüzde 52,5'ini alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı böylece Türkiye'nin bu seçimlerle geçtiği 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin' İLK LİDERİ oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ın rakibi olan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise oyların yüzde 30,6'sını aldı.

Gelelim Memleketimize..

Sonuçlar hemen herkesin fikir yürüttüğü şekilde oldu her neredeyse.. Kahramanmaraş’ta geçmiş seçimlerde 7 AK Parti Milletvekilimiz varken, bu seçimde 1 eksilerek 6 milletvekili, MHP 1, CHP 1 milletvekili çıkardı.

Memleketimizi en iyi şekilde temsil edip, her hakkımızı savunacaklarına can-ı gönülden inandığım seçilmiş Milletvekillerimize şimdiden muvaffakiyetler diliyorum.

Son olarak..

Seçim sonuçlarının açıklandığı dakikalarda Cumhuriyet Halk Partisinin adayı Muharrem İnce'nin özel bir TV kanalında canlı yayında bulunan Spikere  'ADAM KAZANDI' diyerek mesaj atması  ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın galibiyetini kabullenmiş olması da ayrı bir durum..

Neyse…

 İlk turda alamaz, bu seçim ikinci tura kalır ve Erdoğan KAZANAMAZ deyip bahse girenler sanırım şuan halan yüz üstü yatıyorlardır.

Siz yatmaya devam edin, 'TÜRKİYE AYAĞA KALKTI ARTIK, ŞAHLANIŞIN ÖNÜNE GEÇEMEYECEKSİNİZ'

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar