Seval AK

Seval AK

Seval'in Köşesi

12 ŞUBAT BİSİKLET YOLU..

30 Mayıs 2018 - 09:05

Ak Partili Belediyelerle birlikte sosyal belediyeciliğin tavan yaptığı hiç kuşkusuz herkesin ortak fikridir.  Yaşlılara bakım, ev temizliği, gıda bankaları, özelikle dede ve ninelerimizin bir kenara bıraktıkları kefen parasına artık ihtiyaç duyulmaması toplum tarafından kabul gören icraatlardır.

Tüm bunların yanı sıra, büyüyen gelişen Kahramanmaraş’ımızda, eskisinden daha çok sosyal faaliyetlerde bulunabilecek, ailecek gidip hem spor yapıp hem  de yok denecek az bir bedelle vakit geçirip stres atacak yerlere de ihtiyaç duyulduğu da aşikardır.

Büyükşehir’in kayak merkezi, Dulkadiroğlu’nun piknik alanları ve gece yarılarına kadar vatandaşın boş bırakmayıp akın akın geldiği 12 Şubat Belediyesinin bisiklet yolu.

Geçtiğimiz hafta sonu, Çorum merkezli misafirlerimle iftar sonrası bir dolaşalım, nefes alalım diyerek dışarı çıktığımızda yolumuz Bisiklet yoluna düştü.

Çeşit çeşit bisikletleri görünce zaten hangisine bineceğiniz konusunda büyük bir tereddüt yaşarken, en sonunda tercih ettiğiniz bisikletle başladığınız 4.5 km’lik gidiş ve bir o kadarda dönüş yoluna pedal çevirmeye başladığınızda, pistin hemen kenarında buluna kanalın serinliği ile derin bir ohhh çekiyorsunuz.

Çorumlu misafirimin beni buraya daha önce niye getirmediniz fırçası eşliğinde 4 kişilik aile bisikleti ile günün yorgunluğunu atarken, yapanların ellerine sağlık dememek kesinlikle haksızlık olur.

Hala 12 Şubat Belediyesinin yaptırdığı bisiklet yoluna gitmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

Bisiklete binmeyi bilmiyorum diyorsanız sorun yok, pistin hemen yanı başındaki yürüyüş kulvarında, yıldızları seyrederek yürümekte çok farklı bir duygu.

Ailecek yürüyorsanız zaten, eğlence doruktadır, yok yalnız yürüyorsanız; yanınıza hayalleriniz alın, asla pişman olmayacaksınız…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar