Abid VANLI

Abid VANLI

2021'in spor olayı Başkan Şeref Eroğlu..

02 Ocak 2022 - 22:51 - Güncelleme: 02 Ocak 2022 - 22:54


Kışı geçirip, yediğim ayazı unutmayacağım Dadaş kenti Erzurum’da yeni yılı karşıladığım tv ekranlarında 2021’in spor olaylarını  seyrettim bol bol.

Ertesi gün malum yılbaşı tatili. Ne kadar gazete varsa bulmacasından siyasetine ve spor sayfalarına göz atıyorum. Nasılsa yapacak işim yok. Her taraf kar beyaz. Dışarıda termometre  -15 gösteriyor ama ben üşümüyorum. Derlerdi de inanmazdım. Ben soğuğa alıştım ama, arabam alışamadı ve mazotunu dondurdu.

Gazete sayfalarında tur atarken,    kar mutluluk verir diye bir yazı çarptı gözüme (Hakikaten kendimi bir yokladım. Sıkıntı yok. Mutluyum, içinde bulunduğum zamanın tadını çıkartıyorum).  Sayfalarda tur atarken  son durak spor sayfasında yine 2021 yılının spor olayları çıktı karşıma.

Kahramanmaraşımız içinde yılın spor olayı bence, şampiyon pehlivanımız Şeref Eroğlu’nun, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığına seçilmesi idi.

Başkan Eroğlu, geçtiğimiz ay içerisinde  ayağının tozu ile Serbest Güreş  Büyükler Türkiye  Şampiyonasını Kahramanmaraş’ta düzenledi.

Kaç güreşçi geldi, memleket ekonomisine ne kadar katkı sağlandı bunların hepsi, herkesce malum.

Ede diyarından, Dadaş yurduna geleceğimden dolayı   güreşleri ancak iki  gün seyretme imkanım oldu.

Olimpiyatlar, Dünya  ve Avrupa şampiyonalarını hep televizyonlardan seyretmiş biri olarak (Batıpark’ta çok karakucak seyretmişliğimiz var ama sayılmaz),  salona ilk girdiğimde açılış seremonisine denk geldim.  3  güreş minderini bir arada görünce kendimi sanki olimpiyatlarda  güreş seyrediyorum modunda buldum.

Başkan Eroğlu bu görevde olduğu sürece bunun devamı gelecek kuşkusuz. Türk Güreşi ile birlikte Kahramanmaraşımızın güreşinde de belirli bir yükselme olacak.

Demek istediğim şudur ki; bunun maddi getirisini bir tarafa bırakalım.  Manevi tarafından bakarak yıllardan beri;  Memleketin reklamını yapamıyoruz şikayetimizi hatırlayalım ve Pehlivan Şeref Eroğlu’nun Başkanlığını fırsata çevirelim.

Demek istediğim şudur ki;

Memleketin çocuğuna sahip çıkalım.  Bu memleketin  çocuklarına fırsat verildiğinde neler yapabileceklerinin en büyük ispatıdır Şampiyon Başkan Şeref Eroğlu..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar