“Şehit Aileleri ve Gazilerimiz Baş Tacıdır”

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, şehit aileleri ve gazileri her yıl geleneksel olarak organize edilen iftar sofrasında ağırladı. Kaymakam Demir, yaptığı konuşmada, “Şehit aileleri ve gazilerimiz her zaman başımızın tacıdır” dedi.

15 Mayıs 2019 - 09:43

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’in ev sahipliğini üstlendiği geleneksel iftar buluşmasında, Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık ile birlikte şehit yakınları ve gazilerle, aileleri katıldı. Anneler Günü’ne denk gelen iftar programında tüm şehit ailelerini, gazileri ve ailelerini tek tek karşılayan protokol üyeleri tarafından programa katılan annelere karanfil takdim edildi.

İftar öncesinde şehit aileleri ve gazilere yönelik bir konuşma yapan Kaymakam Özkan Demir, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Şehitlerimizin çok değerli yakınları, değerli gazilerimiz, çok değerli misafirler Ramazan ayı münasebeti ile düzenlemiş olduğumuz programımıza hoş geldiniz. Katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Öncelikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayının ilçemize, milletimiz, ülkemize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum. Huzur ve bereket getirmesini diliyorum.

Bugün bir yandan Ramazan ayının coşkusunu, huzurunu ve bereketini birlikte paylaşırken, diğer yandan da Anneler Günü’nü kutluyoruz. Bu vesile ile şehitlerimizin aziz hatıraları aziz ve muhterem şehit annelerimizin ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.

Cennet gibi bir ülkeye, imrenilecek vatan topraklarına sahibiz. Ancak geçmişte olduğu gibi bugün de maalesef türlü belalarla, içinde türlü oyunların olduğu çok zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Terör başta olmak üzere, türlü belalarla mücadele halindeyiz. Geçmişte ecdadımız bu topraklara sahip olmanın bedelini ödedi. Bugün de maalesef bedel ödemeye devam ediyoruz. Ben bu vesile ile kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz, ebediyete intikal eden gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Burada bulunan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun.

Türk milleti çok köklü bir tarihe sahip büyük bir millettir. Türk milleti gücünü ve büyüklüğünü tarihte defalarca ispat etmiştir. Biz, bir ve beraber olduğumuz sürece hiçbir gücün bizi bölmeyeceğine, bölemeyeceğine, parçalayamayacağına olan inancımız tamdır. Türk milletini de esasen büyük yapan vatanına ve milletine duyduğu, bayrağına duyduğu büyük sevgidir. Allah birliğimiz ve dirliğimiz bozmasın diyorum. Değerli şehit yakınlarımız, değerli gazilerimiz bizler her zaman yanınızdayız her vesile ile her türlü sıkıntınızda her zaman yanınızdayız. Bunu bir kere daha ifade etmek istiyorum.”

Kaymakam Demir ve eşi Dilek Demir, program sonunda tüm şehit ailelerini, gazileri ve ailelerini karşıladıkları gibi samimi ve içten duygularla tek tek uğurladı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu Yanlışlar Dirsekleri Hızla Yıpratıyor
Bu Yanlışlar Dirsekleri Hızla Yıpratıyor
Türkiye, Genç İşsizlik Oranında Dünya Beşincisi Oldu
Türkiye, Genç İşsizlik Oranında Dünya Beşincisi Oldu