Polis Baskın Yaptı “TOMBALA” Dedi

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, tombala oynatılan 2 kıraathaneye baskın düzenledi. Baskında işyeri sahiplerine ‘Kumar oynanması için yer temini etmek’ suçundan adli ve idari işlem yapılırken ve tombala oynayanlara kişilere para cezası verildi.

15 Mayıs 2019 - 09:40

Baskının birincisinde Asayiş Büro Amirliği ekipleri, bu çerçevede bir ihbarı değerlendirdi. Köprübaşı Mahallesi’nde bir kıraathaneye baskın düzenleyen ekipler, 6 şahsın tombala oynadığını tespit etti. Tombala oynamakta kullanılan kart, top ve diğer muhtelif malzemelere el konuldu. İşyeri sahibi R.G.’ye 'kumar oynanması için yer temini etmek’ suçundan adli işlem yapıldı. Baskında tombala oynayan 6 şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanununa muhalefetten kişi başı 259’ar lira para olmak üzere 1.554 TL idari para cezası kesildi. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ramazan ayı süresince ilçedeki lokal, dernek, kahvehane, kıraathane ya da çayevlerinde tombala çekilişi yapılmasına yönelik sıkı tedbirlerini sürdüreceği bildirildi.

   İhbara yönelik baskınların ikincisinde ise Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlileri, Köprübaşı Mahallesi’ndeki bir kıraathanede tombala oynandığı bilgisi üzerine harekete geçti. Söz konusu adreste yapılan denetimlerde tombala oynatıldığı tespit edildi. İşletmeci Y.C.’ye kumar oynatmak suçundan adli işlem yapılırken, tombala oynayan 4 kişi ise gerekli işlemler için Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Tombala oynatmakta kullanılan malzemelere de el konuldu. Tombala oynadığı tespit edilen 4 şahsa kumar oynamaktan kişi başı 320’er TL olmak üzere toplam 1.280 TL idari para cezası uygulandı. Tombala denetimlerinin aralıksız süreceği belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bu Yanlışlar Dirsekleri Hızla Yıpratıyor
Bu Yanlışlar Dirsekleri Hızla Yıpratıyor
Türkiye, Genç İşsizlik Oranında Dünya Beşincisi Oldu
Türkiye, Genç İşsizlik Oranında Dünya Beşincisi Oldu