Üniversitelerarası İşbirliği Konuları Görüşüldü

KSÜ Rektörü Can’ın, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay’ı Ziyaretinde Üniversitelerarası İşbirliği Konuları Görüşüldü.

17 Ağustos 2019 - 16:24

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can Mersin Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay’ı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında iki üniversite arasında gerçekleştirilebilecek işbirliği konuları ele alındı. 
KSÜ’nün bilimsel ve teknolojik altyapısı ile Çağ Üniversitesinin bilimsel ve teknolojik altyapısının masaya yatırıldığı ve üniversitelerin mevcut durumlarına ilişkin değerlendirmeler yapılan görüşmede eğitim, bilim ve teknoloji alanlarında üniversitelerin izlemesi gereken yeni yaklaşımlar üzerine karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 
Eğitim-öğretim ve bilimsel ilerlemelere ilişkin bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı görüşme neticesinde bölgedeki diğer üniversitelerle de bilgi ve birikimlerin paylaşılmasının yararlı olacağı her iki Rektör tarafından ifade edildi.  
İki üniversite arasındaki işbirliğinin güçlendirilerek sürdürülmesi yönündeki ortak açıklamaların ardından ziyaretin anısına karşılıklı olarak hediye takdimi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fotoğrafçılardan
Fotoğrafçılardan "Kahramanmaraş'ta sonbahar" konulu sergi
Kahramanmaraş'ta kantincilere
Kahramanmaraş'ta kantincilere "Yerinde üretim ve yerinde tüketim"...