Türkiye Yüzme Federasyonu’nca
Kayseri’de düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Grup Müsabakasında, sanko okulları Erkekler 4x100 Metre Serbest Bayrak Yarışında bölge birincisi, 4x50
Metre Karışık Bayrak Yarışında bölge ikincisi oldu.
Kayseri Kadir Has Olimpik
Yüzme Havuzunda düzenlenen müsabakada, SANKO Okullarını temsil eden Mehmet
Berat Balık, Ali Emre Simitçi, Deniz Keskin ve Fahri Tuna Suat’tan oluşan 2008 doğumlu
Erkek Yüzme Takımı, 4x100 Metre Serbest Bayrak Yarışında bölge birincisi, 4x50
Metre Karışık Bayrak Yarışında ise bölge ikincisi olmayı başardı.
Bireysel yarışlarda ise Ali Emre
Simitçi “50 ve 100 Metre Serbest Stil”de A2 barajını, “50 Metre Kelebek ve 200
Metre Karışık Stil”de A1 barajını geçti.
Deniz Keskin “50 ve 100 Metre
Kurbağalama ile 100 Metre Serbest Stil”de A1 barajını ve “50 Metre Serbest
Stil”de B2 barajını, Defne Su Demirbakan “50 ve 100 Metre Serbest ile 100 Metre
Kelebek Stil”de A1 barajını ve “50 Metre Kelebek Stil”de B2 barajını geçmeyi
başardı.
Beril Tanrıtanır “100 Metre Sırtüstü
ve 200 Metre Karışık Stil”de A1 barajını, “50 Metre Sırtüstü Stil”de B2
barajını ve “50 Metre Kurbağalama Stil”de B1 barajını, Mehmet Berat Balık “100
Metre Sırtüstü Stil”de A1 barajını, “50 Metre Serbest, Sırtüstü ve Kelebek
Stilleri”nde B2 barajını geçen sporcular arasına girdi.
Yiğit Settar Evgülü “50, 100, 200
metre Sırtüstü ve 400 Metre Serbest Stilleri”nde B2 barajını, Kadirhan Sağlam“100 Metre Serbest, 200 Metre Karışık ve 400 Metre Serbest Stilleri”nde B2
barajını, “50 Metre Kelebek Stil”de B1 barajını, Beren Anlaş “100 ve 200 metre
Sırtüstü Stil”de B2 barajını, “50 Metre Sırtüstü ve 100 Metre Serbest
Stilleri”nde B1 barajını geçme başarısını gösterdi.
Fahri Tuna Suat “100 Metre Serbest
Stil”de B2 barajını, “50 Metre Sırtüstü, Kurbağalama ve Serbest Stilleri”nde B1
barajını; Deniz Aksoy “50 ve 100 Metre Serbest Stil”de B1 barajını ve “50
Kurbağalama ve Kelebek Stilleri”nde B1 barajını; Ahmet Poyraz Kılıç “50 Metre
Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama ve 100 Metre Sırtüstü Stilleri”nde B1 barajını;Canem Evgülü ise “50 Metre Serbest, Kurbağalama ve 100 Metre Stilleri”nde B1
barajını geçti.
SANKO Okulları Genel
Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğrencilerinin 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi
Grup Müsabakasından bölge birincisi ve bölge ikincisi olmalarının gururunu yaşadıklarını
belirterek sporcularını ve beden eğitimi bölümünü kutladı.
Asyalı, A barajını geçerek
Aralık ayında düzenlenecek Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazanan
sporcularına da başarılar diledi.