"Salı İstişare Toplantıları" nın Aralık ayı konuğu Milletvekili Özdemir Oldu

Genç Kahramanmaraşlılar Derneği’nin her ay organize ettiği "Salı İstişare Toplantıları" nın Aralık ayı konukları; genç siyasetçi Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir oldu.

07 Aralık 2019 - 18:00

Genç Kahramanmaraşlılar Derneği’nin her ay organize ettiği "Salı İstişare Toplantıları" nın Aralık ayı konukları; genç siyasetçi Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir oldu.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Paksoy’un derneğin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi vermesiyle başlayan toplantıya Yönetim Kurulu ve Platform üyeleri açıklamaları ile katkı sağladı. “Gençlerin Siyasetteki Etkinliği” teması üzerine fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda gençlerin bu konudaki mevcut durumu üzerine istişarelerde bulunuldu.

SİYASET, AHLAK VE ADALETLE YÖNETME SANATIDIR

Derneğin yönetim biçimi, işleyiş yapısı ve kurumsal kimlik çalışmaları için yapılanların çok önemli olduğunu vurgulayan Ahmet Özdemir genç iken yapılan işlerin kıymetini anlattı. ‘Gençlerin Siyasetteki Etkinliği’ üzerine “Ben son 42 yaşındayım ve son 24 yılın tamamını (2 ay hariç) aktif siyasette geçirdim. Bu alanda hep Peygamber Efendimizi kendime örnek aldım. Peygamber Efendimizin düsturları kendime rehber edindiğimde siyaseti, ahlak ve adaletle yönetme sanatı olarak tanımladım. Gençken bir şeyleri doğru yapmak pek kıymetlidir. 70 yaşındaki tecrübeli birinin doğru tercihi yapmasını herkes bekler. Ancak gençlerin tecrübesizliklerine rağmen doğruyu bulup yapmaları pek kıymetlidir. Bu sebeple doğruları yapmaktan vazgeçmemek gerek.” dedi .

KAHRAMANMARAŞ İÇİN ÜST BİR AKIL OLUŞTURULMALI

Kahramanmaraş için nelerin yapılabileceği, siyasetin bu konudaki rolünün de konuşulduğu saatlerde Ahmet Özdemir; “İşçi, işveren, sanatkar, bürokrat, genç, yaşlı vb toplumun tüm kesimlerini kapsayacak bir üst aklın , bir akil heyetin oluşturulması kıymetlidir. Her kesimin temsil edildiği bağımsız üst bir aklın aldığı karar, toplumca benimsenir ve uygulama herkes tarafından sahiplenilir. Bu çok mühimdir.” Dedi. Siyaset ve Kahramanmaraş dışında şiir, edebiyat, sanat, Expo 2023 gibi çeşitli bir çok konunun konuşulduğu toplantıda derneğin bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalar noktasında gerekli desteği memnuniyetle vereceğini belirtti.

Toplantı, soru cevap kısmının ardından çektirilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Arazi anlaşmazlığı yüzünden öldürülen çiftin cenazeleri toprağa verildi
Arazi anlaşmazlığı yüzünden öldürülen çiftin cenazeleri...
Onikişubat Belediyesi, E-İhalede Sayılı Kurumlar Arasında
Onikişubat Belediyesi, E-İhalede Sayılı Kurumlar Arasında