Okullar Tatilde “Yaz Okulu” ile Hayat Buldu

Elbistan İyilik Der Elbistan Temsilciliği ve Şûra Der Elbistan Temsilciliği tarafından her yıl organize edilen “Yaz Okulu Projesi” adına yakışan görkemli bir final ile noktalandı.

01 Ağustos 2019 - 12:16

24 Haziran – 26 Temmuz 2019 Tarihleri arasında gerçekleşen Elbistan İyilik Der ve Elbistan Şûra Der organizesi tam 5 hafta sürdü. “Yetim Gülerse Dünyalar Güler”proje kapsamında maddi ve manevi olarak ilgilenilen onlarca öğrenci, Elbistan İstiklal İlköğretim Okulunda öğrenmenin mutluluğunu bir kez daha yaşadılar.

Yaz Okulu Projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Elbistan İyilik Der ve Elbistan Şûra Der Eğitim Koordinatörü Fazilet Seviç duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“5 haftalık Yaz Okulu Projesini muhteşem bir final ile sonlandırdık. Tatilde bile okullar ‘Yaz Okulu Projesi’ ile bir kez daha hayat buldu. Yetim Gülerse Dünyalar Güler projemiz kapsamında 60 yetim öğrencimiz başarılı dönemi büyük bir mutluluk ve coşku içinde noktaladılar. Eğlenerek öğrenmenin sevincini yaşadılar.

“Okullar Hayat Bulsun”, Eğlenerek Öğreniyorum”, Yaz Okulunda; Kur’an-ı Kerim, ibadetlerimiz, siyer, Peygamberimiz, satranç, resim, el becerisi ve ebru dersleri yer aldı. Sosyal etkinlik kapsamında ise Cami ziyaretleri, TEMA Vakfı ağaç sulama, gezi, piknik gibi aktivitelerle öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sunmaya çalıştık.

Sosyal etkinlik çalışmalarında bizlere büyük destek veren ve katkılar sağlayan Elbistan Gençlik Merkezi Sayın Hocalarına, Elbistan TEMA Vakfı Temsilcisi Sayın Fatma Doğuç’a, Kızılcaoba Cami İmamı Sayın Arap Gereç’e, Aile Toplum Merkezi Psikoloğu Sayın Merve Topçu’ya, İstiklal İlköğretim Okulu Müdürü Sayın Yusuf Özdemir’eve Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile emeği geçen tüm güzel insanlara saygı ve şükranlarımızı sunuyorum. İnsanlık uğruna biz birlikte güçlüyüz. Saygılarımızla.”

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damatta koronavirüs çıkınca köy karantinaya alındı
Damatta koronavirüs çıkınca köy karantinaya alındı
Yolun ortasında kalan yaşlı adamın yardımına trafik polisi koştu
Yolun ortasında kalan yaşlı adamın yardımına trafik polisi...