Okul Çıkışı Kargaşasına “ÇARE” Talebi

Elbistan ve bölgesinde başlayan yeni eğitim dönemi ile birlikte yaşanmaya başlayan yoğun insan hareketleri bazı tehlikeli yoğunlukları da beraberinde getiriyor. Özellikle okul çıkışlarındaki aşırı yoğunluk vatandaşları çare talebinde bulunduruyor.

02 Ekim 2019 - 11:11

Türkiye Koop İş Sen Elbistan Temsilcisi Orhan Baştürk, bu önemli konuya dikkat çekerek ilgili birimleri daha duyarlı olmaya davet ederek, soruna çare bulabileceklerini ifade etti. Özellikle Elbistan Ortaokulunda okul çıkışı sırasında yaşanan aşırı insan ve araç yoğunluğunun olası kaza ve bazı sıkıntılara yol açabileceğini ifade eden Baştürk, ilgili kurum ve birimlere çağrı ve talepte bulunarak şunları söyledi:

 “Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte özellikle ilçe merkezinde bulunan birçok okulda okul çıkışı aşırı yoğunluk yaşanıyor. Servisler, özel araçlar ve öğrencilerin okul çıkışındaki yoğunluğu bir takım tehlikelere davetiye çıkarabilir. Bu olumsuz olaylara meydan vermemek adına Elbistan Kaymakamlığı, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Elbistan Emniyet Müdürlüğü, Elbistan Belediyesi ve Karayolları 58. Bölge Şefliği ortak girişim ile konuya çare bulabilirler. Bu talebimizin olumlu karşılanacağına inanıyorum. Gerekli kurumlara talepte bulundum. Olası kazalar ve olumsuzlukların yaşanmaması için bu tehlikeli duruma gereken yapılmalı” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Bereket Köprüsü Oluşturmalıyız”
“Bereket Köprüsü Oluşturmalıyız”
Tehlikeli ve Sıkıntılı Metruk Yapılar Dümdüz Oldu
Tehlikeli ve Sıkıntılı Metruk Yapılar Dümdüz Oldu