Öğrencilerin Hazırladığı Çalışmalar Sergilendi

Bulutoğlu Şehit İrfan Karabıçak Ortaokulu 5,6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ebru, yağlı boya ve mozaik çalışmalarının yer aldığı serginin bu yıl üçüncüsü gerçekleştirildi.

26 Mayıs 2022 - 22:24

Geleneksel olarak Bulutoğlu Şehit İrfan Karabıçak İlköğretim Okulu’nda düzenlenen resim sergisinde öğrencilerin hazırladığı çalışmalar ziyaretçilerin beğenisini topladı. Sergide, yağlı boya resimler, mozaik çalışmaları, ebru çalışmaları ve öğrencilerin el emeği göz nuruyla hazırladığı çeşitli eserler yer alıyor.

Serginin açılışına katılan Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli’nin yaptığı ebru çalışmasının öğrenciler tarafından hayranlıkla ve ilgiyle izlenmesi dikkat çekti.

Sergi hakkında bilgi veren Bulutoğlu Şehit İrfan Karabıçak Ortaokulu Müdürü Hamdi Akçam şunları ifade etti: “Okulumuz öğrencilerinin 2021-2022 eğitim öğretim yılında, bu zamana dek, resim öğretmeni Şükran Özkan ve teknoloji tasarım öğretmenimiz Aytül Ertaş ın emekleriyle hazırlamış oldukları resim sergisine ilgili katılımlarla çok keyifli oldu. Bu durumda öğrencilerde gayret ve azmin daha da önem arz ettiğine dikkat çekildi.”

Serginin açılışında konuşan Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli şunları dile getirdi: “Okullarımız sadece bilginin verildiği, bilginin ezberletildiği mekanlar değil sosyalleştiği, çocuklarımızın özgüven kazandığı, kendilerini ortaya koyduğu mekanlardır aslında. Aslında bu sergi dışarıdan gördüğümüz haliyle bile kendisini gösteriyor, çocuklarımız kendilerinden, kendi gönüllerinden, kendi hayal dünyalarından ortaya koydukları ürünleri göreceğiz. Ben emek veren tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Üçüncü geleneksel serginin inşallah 33.’sünü de okulumuzda devam ettirmelerini diliyorum.”

Konuşmanın ardından serginin kurdelesi kesilerek, öğrencilerin eserlerinin yer aldığı sergi gezildi.

Kaynak: habermerkezi46

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Mahçiçek; Kahramanmaraş’ı ve EXPO 2023’ü keşfetmeye bekliyoruz..
Başkan Mahçiçek; Kahramanmaraş’ı ve EXPO 2023’ü keşfetmeye...
Karakucak Türkiye Şampiyonası Dulkadiroğlu’nda başladı..
Karakucak Türkiye Şampiyonası Dulkadiroğlu’nda başladı..