Milletvekillerimizden Müjde Var..

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılması talebinin gelişmeleri ile ilgili açıklama yaptı.

13 Mart 2020 - 16:59

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılması talebinin gelişmeleri ile ilgili açıklama yaptı.

 

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan açıklamada: ”AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak, 29/05/2019 tarihinde Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA ile yaptığımız görüşmede şehrimiz adına 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılmasını talep ettik ve 18/06/2019 tarihinde İletişim Ofisimiz ’den bu talebimizi kamuoyuna ilan etmiştik.

Milletvekillerimiz ile yaptığımız çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığımızın çalışmaları sonucunda 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin ihalesinin 10/03/2020 tarihinde gerçekleştirileceği ilan edilmişti ve 07/02/2020 tarihinde bunu değerli hemşehrilerimiz ile paylaşmıştık

         Yapılan ihale sonucunda;

         15 Ameliyathane

         50 Yenidoğan Yoğun Bakım

         20 Çocuk Yoğun Bakım

         20 Erişkin Yoğun Bakım

         160 Hasta Odası

         20 Doğum Odası

         40 Diyaliz Ünitesi

         46 Müşahade yatağı bulunan

         98 Poliklinik

         6750 metrekare acil servis ile sağlık hizmeti verecek

         358 Sismik Deprem izolatörü, helikopter pisti ve son teknoloji ile donatılacak olan 75000 metrekare kapalı alanlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz, tefrişat ve donanım dahil  450 Milyon liraya mal olacak ve 2022 yılında hizmete girmesi planlanmaktadır.

         Bu Sağlık tesisinin şehrimize kazandırılması için çaba sarf eden Genel Başkan Yardımcımız Sn Mahir Ünal, İç İşleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz Sn. İmran Kılıç, Sn. Mehmet Cihat Sezal, Sn. Habibe Öçal,

Sn. Ahmet Özdemir ve talebimizin karşılanması konusunda göstermiş oldukları ilgiden dolayı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkür ederiz. Kahraman hemşerilerimize ve aziz milletimize arz olunur”.Denildi.

                                                

 

Kaynak: Habermerkezi46

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Kredi Paketleri Uygulamaları Hakkında Açıklama Yapıldı
Yeni Kredi Paketleri Uygulamaları Hakkında Açıklama Yapıldı
"Çağlayancerit cevizi" AB yolunda