Kale’nin Açılması İçin Gereken Çalışmalar Başlatıldı

Kahramanmaraş’ta turizm potansiyeli açısından önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Kalesi restorasyon ve çevre düzenlemesi projesi Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinesinde restore edildi.

13 Mayıs 2019 - 18:45

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan basın açıklamasında Kahramanmaraş Kalesinin açılması için gerekli çalışmaların başlatıldığı ve en kısa sürede şehrimize gelen turistlerin ziyaretine açılacağı bildirildi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan açıklama şöyle;

“AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak milletimizin talep ve beklentilerini dinlemek ve gündeme gelen konularda gerekli araştırmayı yaparak topluma sağlıklı bilgi ulaştırmak ve aksayan bir yön var ise müdahil olmak, bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonra da öncelikli görevimiz olmaya devam edecektir.

Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızın girişimleriyle Kahramanmaraş Kalesi’nin açılması İçin gereken çalışmalar başlatıldı.

Kahramanmaraş’ta turizm potansiyeli açısından önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Kalesi restorasyon ve çevre düzenlemesi projesi kapsamında halı hazırda ziyarete kapalı duruyor.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunda “Bayrak Olayı” Anadolu'da Milli Mücadelenin fitilinin ateşlenmesiyle de öne çıkan, kent merkezine hakim tepede bulunan kalemiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda restore edilmişti.

Tarihi Kahramanmaraş Kalemizin peyzaj çalışmasını da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz yapacak, en kısa sürede şehrimizin ve şehrimizi ziyarete gelen turistlerin ziyaretine açılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Online Kariyer Günleri’nde SANKO Okulları öğrencileriyle buluştu
Online Kariyer Günleri’nde SANKO Okulları öğrencileriyle...
Obezite Oranları Gittikçe Artıyor
Obezite Oranları Gittikçe Artıyor