Kahramanmaraş TOHM’dan 18 Madalya

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığının 2019 Yılı faaliyet programında yer alan 22-24 Mart 2019 tarihleri arasında Ordu ilinde düzenlenen “Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası tamamlandı.

26 Mart 2019 - 15:35

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığının 2019 Yılı  faaliyet programında yer alan 22-24 Mart 2019 tarihleri arasında  Ordu ilinde düzenlenen “Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası tamamlandı. Toplamda 300 sporcunun kilolarında dereceye girmek için mindere çıktığı müsabakalarda heyecan yine en üst seviyedeydi. Milli takıma seçilmek için çok önemli bir kriter olan Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonasına katılan Kahramanmaraş Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) da eğitim gören güreşçiler toplamda 18 Madalya toplayarak büyük bir başarıya imza attılar.

Kahramanmaraş TOHM Sporcuları 7 Türkiye Şampiyonluğu, 5 Türkiye ikinciliği, 6 Türkiye Üçüncülüğü ile toplamda 18 Madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

 

Tohm Sporcuları temsilen 5 sporcu, Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü ve TOHM Kahramanmaraş Koordinatörü Kadir GEMCİ, Kahramanmaraş TOHM Antrenörleri Şampiyona dönüşü Gençlik ve Spor İl Müdürü Al İhsan KABAKCI’ yı makamında ziyaret ettiler.


Ziyarette Şampiyona hakkında bilgiler alan İl Müdürü KABAKACI Sporcuları, Antrenörlerini ve İdarecileri ayrı ayrı tebrik etti. Ayrıca İl Müdürü KABAKCI “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Türkiye’nin dört bir köşesinden seçilen En elit güreşçileri Pehlivan yatağı Kahramanmaraş’ta Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi çatısı altında toplanmış durumdayız. Sporcularımız Milli Antrenör nezaretinde antrenmanlarını nezih bir çalışma ortamında  devam ettiriyorlar. Profesyonel bir ekibimiz mevcut. Fizyoterapist, Sağlık Personeli Diyetisten, Psikolog gibi ayrıcalıkları var. Ayrı dönemsel olarak Osmanlıca kursu, Yabancı dil Kursları, dini bilimler eğitimleri ile Sporcularımız dolu dolu bir eğitim dönemi geçiriyor ve sonucunda sporcularımızın bu şekilde Şampiyonalarda kendilerini gösteriyor. Gelecek dönemde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında, Olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecek Şanlı Bayrağımızı uluslar arası arenada ülkemizi temsil edecekler. Ordu İlinde düzenlenen şampiyonada elde ettikleri için başarı için ayrı ayrı tebrik ediyor başarılarının devamını temenni ediyorum” dedi.

Ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Operasyon yaptı: 48 Kişi Tutuklandı
Polis Operasyon yaptı: 48 Kişi Tutuklandı
Oturduğu siteden tabancayla havaya ateş eden
Oturduğu siteden tabancayla havaya ateş eden "maganda" polislerce...