Kahramanmaraş’ta Vakıflar Genel Müdürlüğü Teşkilatının olmaması sorunlara neden oluyor

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ta Vakıflar Genel Müdürlüğü Teşkilatının olmamasının birçok soruna neden olduğundan dolayı Vakıflar Genel Müdürlüğüne öneri verdi.

04 Mart 2021 - 14:45

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’ta  Vakıflar Genel Müdürlüğü Teşkilatının olmamasının birçok soruna neden olduğundan dolayı Vakıflar Genel Müdürlüğüne öneri verdi.

Milletvekili Aycan’ın Vakıflar Genel Müdürlüğüne verdiği öneride: “Kahramanmaraş varlığı milattan öncelere kadar uzanan kadim bir şehirdir. Tarih ve kültür merkezidir. Kahramanmaraş’ta 45 faal vakıf, tarihi ve vakıf nitelikli 200 eser bulunmaktadır. Yüzlerce kişilik imaret hizmeti yürütülmektedir. Kahramanmaraş’ta vakıflara ait emlak ve kiracıları çok sayıdadır. Bu vakıf eserlerinin kontrolü, onarımı, Bağlantıişlemlerinin yürütülmesi ile ilgili yönetim fonksiyonları bilindiği gibi Vakıflar Genel Müdürlüğünün görev alanıdır. Fakat Kahramanmaraş’ta Vakıflar Genel Müdürlüğü Teşkilatı bulunmamakta ve işlemler başka bir ilden yürütülmektedir. Bu birçok soruna neden olmaktadır.Bu nedenle Kahramanmaraş’ta Vakıflar Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı kurulmasını saygılarımla arz ederim.” Dedi.

Kaynak: Habermerkezi46

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hacımehmet dulkadir
    1 yıl önce
    İnşallah bu konuda muaffak olursunuz sayın vekilim bu koduyu da gündeme taşıdığınız için ayrıca kutluyorum başarılar temennilerimle selamlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Prof. Dr. Ergun: “Skolyoz Tedavisinde Öncelik Hastalığın Farkında Olmaktır”
Prof. Dr. Ergun: “Skolyoz Tedavisinde Öncelik Hastalığın...
9.’su Düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı’nda Ödüller Sahibini Buldu
9.’su Düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı’nda Ödüller Sahibini...