Elbistan'da sivil toplum kuruluşu üyeleri lavanta fidesi dikerek belediye çalışmalarına destek oldu

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde sivil toplum örgütü üyeleri, belediyenin oluşturmaya başladığı lavanta vadisine lavanta fidesi dikti.

04 Haziran 2020 - 14:29

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde sivil toplum örgütü üyeleri, belediyenin oluşturmaya başladığı lavanta vadisine lavanta fidesi dikti.

Elbistan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Demir, çalışmanın uygulanacağı 1 milyon metrekare alada kayalıkların toprakla kaplanarak ekime hazır hale getirildiğini söyledi.

Belediyenin seralarında üretilen lavantaların Park ve Bahçeler Müdürlüğü nezaretinde sivil toplum örgütü üyelerinin de destekleri ile toprakla buluşturulduğunu dile getiren Demir, "Dikim çalışmalarına gönüllü olarak katılan doğa severlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Lavanta fidesi dikimine destek veren Tema Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç ise çok güzel bir projenin içerisinde yer alıp destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, "Lavanta vadisinin şehrimiz için çok önemli bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Doğamız güzelleşiyor, Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz'e güzel projeleri için teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Güngör’den Elbistan Belediyesi’ne ziyaret
Başkan Güngör’den Elbistan Belediyesi’ne ziyaret
Merak Edilen Soru.. Yaz Okulu Var mı? İşte cevabı
Merak Edilen Soru.. Yaz Okulu Var mı? İşte cevabı