“CEYHAN ELBİSTAN’A HAYAT VERECEK”

Seçim Bürosunda Partililere Seslenen Ünal Elbistan’a Müjdeler Verdi.

12 Haziran 2018 - 16:43

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, memleketi Elbistan’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Seçim otobüsü ile birlikte Elbistan caddelerini dolaşan Ünal, seçim bürosunda yaptığı konuşmasında Elbistan’a müjdeler verdi: “Ceyhan Elbistan’a hayat verecek”

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur’un açılış konuşmasının ardından seçim bürosunda partililere seslenen Ünal konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Eskiden siyasetçiler halkın içine çıkmıyor denirdi. Çünkü halk, siyasetçiden icraat ister, hastane ister, okul ister, yol ister ama siyasetçinin bunu yapacak gücü olmadığı için halkın yüzüne bakacak hali kalmazdı. Ama AK Parti ile birlikte hamdolsun bu değişti. Çünkü biz, Türkiye’nin her yerinde verdiğimiz her sözü tuttuk. 2002’de verdiğimiz sözlerin tamamını 2007’de tuttuk. 2007’de verdiğimiz sözlerin tamamını 2011’de yerine getirmişiz. 2011’de verdiğimiz sözlerin tamamını 2015’te tutmuşuz. 16 yıllık geride bıraktığımız hizmetler var. Bunları hep birlikte yaptık. Ve Allah bize bunu nasip etti. Bu aziz millet bunu görev olarak verdi biz sadece görevimizi yerine getirdik.”

Elbistan’da belediyecilik açısından sıkıntı yaşandığını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Onikişubat, Dulkadiroğlu, Afşin ve Elbistan ilçelerimizde Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. AK Parti’nin teşkilat mensupları ile eşli iftar yapıyoruz. Çünkü benim teşkilat mensubumun eşi de benim teşkilat mensubumdur. Ve biz çok büyük bir aileyiz. Biz, sadece teşkilat olarak eşlerimizle beraber 4 milyonluk bir aileyiz. 11 milyon üzerinde üyesi olan bir siyasi partiyiz. Biz, siyasi partilerden parti değiliz. Biz, millet hareketiyiz. Sahada çalışırken bunun özgüveni ile çalışalım. Yaptığımız hizmetleri anlatırken bunun özgüveni ile anlatalım.

Hele hele de Elbistan’da o kadar rahat konuşalım ki; verdiğimiz her sözü tutmanın rahatlığı ile konuşalım. Belediyeden yana sıkıntı çektik. Çözeceğiz Allah’ın izniyle. Marta az kaldı. Biz isterdik ki Elbistan çifte kanatla uçsun. Biz isterdik ki bu kadar hizmet geldiğinde aynı zamanda yerel yönetimlerde de aynı güçlü, hızlı ve her sokağı çiçek gibi yapan, çöplerin düzenli olarak temizlendiği bir şehrimiz olsun. Evet, bütün hizmetleri getirdik ama maalesef o konuda sıkıntı yaşadık. Bunu da telafi ederiz. Vaktimiz var, imkanımız var” ifadelerini kullandı.

Elbistan’da 2 hayalimiz gerçekleşmedi. Bir tanesi, Dulkadiroğlu beyliğinin merkezini ortaya çıkarıp Türkiye’de ilk defa bir beylik başkentinin tarihi dokusunu ortaya çıkarmaktı. Bu bizim hayalimizdi. Bununla ilgili bütün çalışmaları ve hazırlıkları yaptık bekliyoruz. Aynı şekilde Büyükşehir Belediyemiz yaklaşık 100 dönümlük bir Millet Bahçesi yaptı. Ama biz, Pınarbaşı’na özel bir proje çalıştırıyoruz. Cennet ırmaklarından bir ırmak olarak kabul edilen Pınarbaşı şu anda hak ettiği güzelliğe sahip değil. Türkiye’nin 4 bir yanından Pınarbaşı’na insanlar gelecek. Pınarbaşı’nı inşallah bu şekle dönüştüreceğiz. Sadece Pınarbaşı’nı değil, -dünyada içinden nehir geçen çok az yer vardır- Elbistan’ımızın içinden bir cennet ırmağı geçiyor. O yüzden Elbistan’ımızı öyle bir hale getireceğiz ki; o nehir Elbistan’ımıza hayat ve serinlik verecek. Gözümüzü, gönlümüzü açacak, Ceyhan Nehri’nin etrafını taş duvarlarla kanal olmaktan çıkaracağız. Yani burası nehir mi, su kanalı mı belli değil. Nehirle şehir, taş duvarla birbirinden ayrılmaz. İnşallah onu da gerçekleştireceğiz.”

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gökhan AK
    1 yıl önce
    Elbistanimiza hizmet eden Gurur Kaynağımız Mahir ÜNAL Beye teşekkkür ederiz ...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Bereket Köprüsü Oluşturmalıyız”
“Bereket Köprüsü Oluşturmalıyız”
Tehlikeli ve Sıkıntılı Metruk Yapılar Dümdüz Oldu
Tehlikeli ve Sıkıntılı Metruk Yapılar Dümdüz Oldu