Canlı Yayında Ödüllü Bilgi Kültür Yarışması Düzenleniyor

Tüm Türkiye’de Korona Virüsü Tedbirleri kapsamında “ Evde Kal” çağrıları yapılırken Kahramanmaraş’ın etkin STK’larından Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği ile Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından Canlı Yayında “Evde Kalıyoruz, Birlikte Yarışıyoruz” adıyla bilgi yarışması düzenleniyor.

26 Nisan 2020 - 14:47

Tüm Türkiye’de Korona Virüsü Tedbirleri kapsamında “ Evde Kal” çağrıları yapılırken Kahramanmaraş’ın etkin STK’larından Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği ile Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği tarafından Canlı Yayında “Evde Kalıyoruz, Birlikte Yarışıyoruz” adıyla bilgi yarışması düzenleniyor. 

Yarışma Ramazan ayı boyunca her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri saat 21.30’da canlı olarak gerçekleştirilecek.


Özellikle gençlerin yoğun ilgisini çeken Bilgi ve Kültür Yarışması Canlı Yayınla YouTube ve Kahoot.ituygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor.

 

YARIŞMAYA NASIL KATILIRIM?

Yarışma katılmak için internet bağlantısı olan iki adet cihaz (bilgisayar, tablet, telefon, vb.) kullanmak gerekiyor, ilk cihazdan yarışma saatinde YouTubeüzerinden Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği’ne ait https://srvr.im/merdan kanalında ki canlı yayını takip etmek; ikinci cihazdan https://kahoot.it/ uygulamasını açmak gerekiyor.

Genel Kültür sorularından yapılan yarışma esnasında bir cihazdan YouTube canlı yayınında yarışma sorularını takip ederken, ikinci cihazdan Kahoot.it uygulamasını kullanarak sorulara cevap veriliyor.

Dünya genelinde eğlenerek öğrenmenin öncülerinden olan Kahoot uygulaması yarışmaya katılan kişilerin cevaplarını cevaplama hızları ve özel bir puanlama sistemi üzerinden puanlıyor. 

ÖDÜLLÜ YARIŞMA?
Her hangi bir yaş sınırlaması olmayan yarışmaya 7 den 77 e herkes katılabiliyor. Yarışma atmosferinin oluşturduğu heyecanla bir yandan yüzlerce yarışmacıyla birincilik için yarışırken, aynı zamanda aile içerisinde de farklı bir yarışma ortamı oluşuyor. 

Yarışma sonunda ilk beşe giren yarışmacılara (Powerbank, Kulaklık, Kitap, Kupa, Temizlik seti, Nevresim Takımı, vb.) çeşitli hediyeler veriliyor. 

 

Kahramanmaraş’lı tüm hemşerilerimizi Korona Virüsüsalgınıyla mücadele ettiğimiz, evde kaldığımız ve evde kaliteli vakit geçirmek için çabaladığımız bu zaman dilimlerinde hem ailece yarışarak hem de sonunda ödül kazanarak keyifli ve bereketli vakit geçirmek için Ahmet Özdemir ve Fatih Yiğit’ in keyifli sunumları ile gerçekleşen Canlı Yayın Bilgi ve Kültür Yarışmasınadavet ediyoruz. 


Yarışma hakkında detaylı bilgi almak ve aklınıza takılanları sormak için Merdân Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği’ nin https://www.instagram.com/merdandernegi/İnstagram adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Habermerkezi46

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elbistan suya dokunan bir şehir olacak
Elbistan suya dokunan bir şehir olacak
Özel Sular Vatan Hastanesi 7/24 Vatandaşın Hizmetinde
Özel Sular Vatan Hastanesi 7/24 Vatandaşın Hizmetinde