Bu Tesis Elbistan’a Yakışır

Elbistan Belediyesi bünyesine kattığı tam otomatik kilit parke fabrikası ile kilit parke ve bordür taşını artık kendisi üretecek. Bu sayede kilit parke maliyetinde yıllık yüzde 50 oranında kâr edilmiş olacak. Bu çalışmaya ek olarak beton santrali eş zamanlı olarak kurulacak.

15 Ekim 2019 - 10:42

Günlük 3 bin metrekare üretim kapasitesine sahip olan tam otomatik kilit parke fabrikası ile yılda 1 milyon metrekare kilit parke taşı üretilebilecek.

Kilit parke fabrikası ile eş zamanlı kurulacak olan beton fabrikası, hem kilit parkenin üretiminde fabrikaya harç malzemesi sağlayacak hem de Elbistan Belediyesi’nin diğer çalışmalarında beton ihtiyacını karşılayacak

Konu hakkında Elbistan Belediyesinden yapılan açıklamada, “Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz kilit parke fabrikası ile tamamen özel sektörden temin edilen kilit parke ve bordür taşını artık kendimiz üreteceğiz. 16 saat çift vardiya ile çalışacak olan fabrikamız günde yaklaşık 3 bin metrekare, bir yılda ise 1 milyon metrekare kilit parke taşı üretimi yapacak. Özel sektörde 1 milyon metrekare kilit parkenin fiyatı 37 buçuk milyon TL iken, kilit parke fabrikamızda ise maliyeti 18 buçuk milyon TL’ye düşmektedir. Yani her yıl kilit parke üretiminde yüzde 50 kâr etmiş olacağız. Bu sayede kırsal mahallelerimizde ve kent içerisinde ihtiyaç duyulan bölgelerde kilit parke çalışması yapılacaktır” bilgilerine yer verildi.

BETON SANTRALİ EŞ ZAMANLI KURULACAK

Açıklamanın devamında, “Kurulacak olan kilit parke fabrikamız ile eş zamanlı olarak beton santrali fabrikamızı da hayata geçireceğiz. Bu sayede kilit parke fabrikasının ana malzemesi olan harç betonunu beton fabrikamızdan sağlayacağız. Ayrıca belediyemizin yaptığı tüm çalışmalarda ihtiyaç duyulan betonda bu fabrikadan karşılanacaktır” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'a has lezzetlerde Avrupa Birliği atağı
Kahramanmaraş'a has lezzetlerde Avrupa Birliği atağı
Kahramanmaraş'ta bir kadının kezzaplı saldırısına uğradı
Kahramanmaraş'ta bir kadının kezzaplı saldırısına uğradı