BOZUK YOLLAR Bir An Önce Yapılsın

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, Elbistan ve Pazarcık ilçelerine bağlı perişan durumdaki yollar için yaklaşan kış mevsimi öncesi gereken çalışmaların biran önce yapılması adına harekete geçti.

02 Ekim 2019 - 10:35

Atak ve girişken yapısı ile “Atom Karınca” yakıştırması yapılan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, hemşehrilerinin kış mevsimi geldiğinde çamur deryasına dönen yollarda mağdur olmaması için Elbistan ve Pazarcık’taki kullanılamaz haldeki yolları Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Bozuk yolların vakit kaybedilmeden yapılmasının elzem olduğunu vurgulayarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak yanıtlaması talebiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi veren Öztunç, Elbistan’ın İğde mahallesinde içme suyunun sıklıkla kesilmesinin de sebebini sordu.

Öztunç’un önergesi şu şekilde:

“Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinin yolları perişan durumdadır. Kış aylarında girdiğimiz bu günlerde yağışların başlamasıyla vatandaşlarımız çamur içinde kalacaklar bir an önce bu yolların yapılması gerekmektedir.

Buna istinaden; Elbistan İğde mahallesinde sıklıkla içme suyu kesintisi yaşanmaktadır. Bu su kesintilerinin sebebi nedir?

Elbistan ilçesi Büyük Yapalak mahallesinin perişan durumundaki yollarını ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz? 

Pazarcık İlçesi Narlı mahalle yolları vatandaşı bezdirmiş durumdadır. Bu yolları ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz?”                          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yavrumun acısı daha dünkü gibi..
Yavrumun acısı daha dünkü gibi..
Avrupa’nın Nüfusu 447,7 Milyon Oldu
Avrupa’nın Nüfusu 447,7 Milyon Oldu