Atom Karınca Yine Yaptı Yapacağını

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve PM Üyesi Ali Öztunç, Koronavirüs salgını nedeniyle Kuveyt’te bir anlamda mahsur kalan işçilerin sesi olması karşılık gördü. Kuveyt’de çalışan Kahramanmaraşlı işçiler, Öztunç’un girişimlerinin ardından yurda döndü.

08 Nisan 2020 - 13:23

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, bir süre önce gurbette kalan ve Türkiye’ye dönmek isteyen Kahramanmaraşlı işçilerin çağrıları sonrasında konuyu TBMM’de gündeme getirerek hükümetin devreye girmesi yönünde talepte bulunmuştu. Öztunç, yoğun çabası ve etkili çalışmaları sonuç verdi. Talebi olumlu yönde değerlendiren hükümet yetkilileri, Kuveyt’te kalan Kahramanmaraşlı İşçileri memleketlerine gelmelerini sağladı.

Girişimlerinin olumlu sonuç vermesinin büyük bir mutluluk yarattığına dikkat çeken Ali Öztunç, çaba harcayan hükümet yetkililerine hemşehrileri adına teşekkür etti.

Öztunç, yaptığı değerlendirmede, “Kuveyt’te çalışan Kahramanmaraşlı işçi hemşehrilerim girişimlerim üzerine bugün THY uçağı ile Türkiye’ye getirildiler. Giresun ve Ordu’ya götürülen işçilerimiz 14 günlük karantina süresi sonunda Kahramanmaraş’a gelecekler. İşçilerin getirilmesi için çaba harcayan tüm yetkililere teşekkür ederim.”

Türkiye’ye geldiklerinin büyük bir sevincini yaşayan işçiler ise sosyal medyadan yaptıkları açıklama ve paylaşımlarda CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a teşekkür ettiler.

Kaynak: Habermerkezi46

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Kredi Paketleri Uygulamaları Hakkında Açıklama Yapıldı
Yeni Kredi Paketleri Uygulamaları Hakkında Açıklama Yapıldı
"Çağlayancerit cevizi" AB yolunda