Reklam

Afşin ve Elbistan'ı kurtaracak hamle MHP'li Yıldız'dan geldi!

MHP MDK Üyesi Sermet Yıldız’ın, Afşin-Elbistan Termik Santralinin baca gazı arıtma tesisi olmayan A ünitesiyle ilgili yaptığı hamle, bölgenin kaderini değiştirecek.

13 Temmuz 2019 - 13:26

MHP MDK Üyesi Sermet Yıldız’ın, Afşin-Elbistan Termik Santralinin baca gazı arıtma tesisi olmayan A ünitesiyle ilgili yaptığı hamle, bölgenin kaderini değiştirecek. Devir sözleşmesine göre yüklenici firmanın 2019’da baca gazı arıtma tesisini yapma zorunluluğu getirilirken, süre uzatımıyla ilgili torba yasanın içine girdirilen maddeyi Yıldız tespit ederek, iptali için gerekli girişimlerde bulundu.

 

MHP MDK Üyesi Sermet Yıldız, Afşin ve Elbistan bölgesinin kaderini değiştirecek hamleyle ilgili sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımında, 2019’da filtrenin yenilenmesinin 3 yıl daha uzatmasıyla ilgili torba yasanın içinde bulunan maddeyi iptal ettirmek için Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin yanına giderek gerekli girişimlerde bulunduğunu ifade etti. Yıldız yayınladığı paylaşımında şu bilgileri verdi; “Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ederek dava arkadaşlarımızın ve hemşehrilerimizin selamlarını ilettik. Elini öptük, hayır duasını aldık. Ayrıca Afşin-Elbistan termik santrali ile ilgili bakanlığın hazırladığı 2019 sonunda biten A Ünitesinin filtre yenileme süresini 3 yıl uzatılmasına müsaade edilen bir torba yasa çalışması olduğunu arz ettik. Zatıalilerinin emir ve talimatları doğrultusunda Genel Başkan yardımcımız Sayın Mustafa Kalaycı Bey’e konuyu aktardık. Akabinde MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Levent Bülbül Bey’e de konuyu görüşerek buna müsaade edilmemesi gerektiğini bölgede yaşayan bir insan olarak, bunun insan sağlığı açısından telafisi mümkün olmayan sonuçları olacağını ifade ettik. İnşallah Sayın Genel Başkanımızın konuya el atması emir ve talimatları doğrultusunda buna müsaade etmeyeceğiz.”MHP MDK Üyesi Sermet Yıldız’ın bu girişimi bölgenin hava kirliliğinin temizliğinde önemli rol oynayacak. Yıllardır bir türlü yapılamayan baca gazı arıtma tesisinin süresinin uzatılması ise bölge insanın sağlığını tehdit etmeye devam edecekti.

(Haber: Mustafa Kılınç)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesi adına ekiplerimiz üzerine düşeni yapıyor
Vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmesi...
MADO’dan 3 bin satış noktası
MADO’dan 3 bin satış noktası