“ZİHİNLERDE KALICI İZLER BIRAKACAK”

Kalkınma Bakanlığınca desteklenen, Kahramanmaraş Valiliği kontrolünde ve Elbistan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yürütülen SODES ‘Bizim Çocuklar’ projesine Elbistan Gençlik Merkezinde ilk adım atıldı.

07 Kasım 2018 - 12:01

“Bizim Çocuklar” projesine ilk adım atılma programına Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz ev sahipliği yaptı. Toplam 65 öğrenciyi kapsayan projede öğrenciler, Türkiye’nin birçok şehrini gezecek. Ayrıca çeşitli spor dallarında da kurs görecek.

“Bizim Çocuklar” projesinin uygulandığı Elbistan Gençlik Merkezini ziyaret eden ve spor malzemesi dağıtım töreninde konuşan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, proje hakkında şunları söyledi:

“Elbistan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü kurumları ile ortak olarak yürütülmekte olan bir projedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kullanılan Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemine kayıtlı yardım alan çocuklarımızla; proje ekibimiz, önce okullarımızda öğretmenleri ve aileleri ile görüşerek proje hakkında bilgi verdi.

Çocuklarımızın kurs kayıtları yapıldı. Spor kurslarında futbol, basketbol ve voleybol; sanat kurslarında ise keman, bağlama ve gitar dallarında öğrenci listeleri oluşturuldu. Toplam 65 öğrencinin faydalandığı projede, çocuklar hafta sonları servisler ile evlerinden alınıp, yine servislerine ile evlerine bırakılmaktadır. Çocukların tüm iaşe giderleri ile beraber, kurs süresince kullandıkları tüm malzemeler proje kapsamında karşılanmaktadır.

Kursların bitiminde ortaokul grubu çocuklarımız Kahramanmaraş’a düzenlenecek il içi geziye katılacaklardır. Lise grubu öğrenciler ise, 15 Temmuz hain darbe girişimin yaşandığı Başkent Ankara'da, milletin kurşununun millete sıkıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası, Gölbaşı Özel Harekat Merkezi Komutanlığı Binası, Ankara Emniyet Müdürlüğü Binası, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretleri ve yine hain darbe girişimin önlenmesinde ilk kurşunu atan ve milletimizin büyük bir felaketin eşiğinden dönmesine öncülük eden Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir' in Niğde'de bulunan kabrinin ziyaret edilmesi planlanmaktadır.”

Projeye katılımlarından dolayı öğrencilere ve projeye emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Demir, bu tarz projelerin gençlerin zihinlerinde kalıcı iz bırakacağını ve hayatlarında unutamayacakları bir anı olarak kalacağının da altını çizdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SANKO Üniversitesi’nde 28 Mayıs’ta Sempozyum Düzenlenecek
SANKO Üniversitesi’nde 28 Mayıs’ta Sempozyum Düzenlenecek
Tekir İçme Suyu Çalışmalarının %70’i Tamamlandı
Tekir İçme Suyu Çalışmalarının %70’i Tamamlandı