Abid VANLI

Abid VANLI

YİNE AYLARDAN KASIM..

26 Nisan 2016 - 13:29

Bir teselli ver, kırılan gururuma diye başlayan  ve  Bir tebessüm et unutursun zamanla diyen bu şarkıyı efkar moduna girdiğim bir zaman dilimi içerisinde dinlerim diye bir kenara yazdım.

Dedim ya; ot-sap-saman işi Mehmet Taş’a havale. Bana sevdanın yollarının kalmayacağı da zaten aşikar.

Bende bu yüzden biraz memleket meselesi takılayım dedim. Geçtiğimiz hafta şehir içinde dolaşırken pek görülmeyen Belediye yatırımlarını gezdik.

Maraş’tan bir halt olmaz diyenlerin içerisinden kendimi ayırarak, gelecek için ümitlendiğimi itiraf etmek istiyorum.

Başlamak bitirmenin yarısıdır. Önemli olan ne yapacağını bilmektir. Sümbüllü vadisi olayına, memleketin ekolojik dengesini bozacak diye karşı çıkanlardan biri olarak, Sümbüllü deresinin kapanmayacağını bizzat gördükten sonra, Başkan Erkoç’tan; “dereleri kapatmayacağımız gibi, adını sonra söyleyeceğim çok meşhur bir dereninde üzerini tekrar açacağım” lafı, yarım çevreci olarak beni ziyadesiyle  mutlu etti.

Sene 2010’da Denizli’ye  Gazeteciler Federasyonunun Başkanlar konseyi için gittiğimizde, her taraf yıkılmış, bozulmuş berbat bir halde ve Denizli sakinlerinin şikayetleri tavan yapmış durumda idi.

Geçtiğimiz yıl oğlum Sıddığın mektep kaydı için gittiğimizde yapılanları gördüm ve demekki bir şeylerin olabilmesi için sabretmek lazım geldiğini bir kere daha anladım.

Ak Parti’ye oy verenlerin; biz bu hizmetleri daha önce almalıydık dediklerini göz ardı ediyor değilim.

Türkoğlu-Nurdağı sıcak asfalt çalışması başladı.

Göksun-Tekir arası malum.

Tekir’den bu yana da çalışmalar devam ediyor..

Suçatı ile Döngel mağarası arasına yapılacak tüneller ve viyadükler içinde ilk kazma vuruldu.

Bittiğinde güzel olacak, sabretmek lazım..

Ne demiştik başlarken, yine aylardan Kasım..

Kasım’a kadar biter... Bitmese de çok bir şey kalmaz..

Bir kamyonun arkasına takılıp zaman kaybetmeden, bozuk zeminden fırlayan taşlar otomobilinizin camını kırmadan gideceğimiz zaman çok uzak değil.

Son Yazılar