Abid VANLI

Abid VANLI

ŞU MALUM SANDALYELER….

22 Haziran 2016 - 12:16

fında baloncuklar oluşmuşsa, işi aydınlatmak, kamuoyunu bilgilendirmek, işin farkında olmayan yetkilileri uyarmak bizim asli görevimizdir.

Bu arada esas mevzuya girmeden, atalarımızın iki kişi konuşurken üçüncü kişiye b..k yemek düşer lafını, aldığı 3-5 kuruşu hak edebilmek(!) için, yok ben onu bunu aradım kibar insanlar şeklinde savunmaya kalkmakta, mesleki etik açısından faul olduğu gibi, en hafif deyimle de dırıskılıktır (Bazı fileciler, son günlerde gıcık kaptığım –kusura bakmasın-Yener Atlı’nın yorumunu örnek alsa iyi olur)..

Şimdi gelelim sandalye sayısına….

Öncelikle orta da büyük ve güzel bir organizasyon var. Organizasyonu adı;  hayırsever iş adamlarıyla mahallelinin buluşmasıdır.

İşi kahramanı ise Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ve kurmay takımıdır.

Pazar günü 10 bin kişilik yemek yapıldığı doğrudur. Bu konuda beyan esastır.

Lakin 8800 sandalye koyduk ve dahi saydık demek, kamuoyunu enayi yerine koymaktır. Hayır sahibini de kandırmakla eş anlamlıdır.

Burada Belediye Başkanının tek tek sandalye sayma ihtimali yoktur ve bu ancak bir sinema filminde  ya da hikaye kitabında  olabilir.

Bu işle görevli sosyal işler birimi  doğru  bilgiyi vermekle mükelleftir.

Elimde bazan bayrak, bazan düdük yıllarca koşturduğum Batıpark futbol sahasına, bu defa elimde metre ile gittim.

Pazar günkü masa sandalye konuşlandırmasına göre, sahanın köşe bayrağına olan en uzun mesafeyi baz alarak ölçtüm; 25 metre…

Protokol masasının etrafına dizilen masa sırasının sayısı uzunlu kısalı 27 (bu havadan çekip yapan  ve her ana kafama düşebilir korkusu yaşadığım drone ile tespitli)…

Eni 40-45 cm olan bu sandalyeleri, ara boşlukları ile birlikte 50 cm kabul etsek, her sıraya 50 sandalye düşer. 50’de karşı sırada etti mi 100.

Çarp 27 ile, eşittir 2700.. Hadi 4.5’dan 5 sistemini uygula..  Al sana 3 bin sandalye.

Bu masa sıralarının hepsini en uzun mesafeli kabul etsek ortaya çıkan rakam bu(Kaldı ki bazı sıralar yarım ve aralara serpiştirilmiş)..

Nerede 5800 sandalye.

10 bin kişilik yemek mahalleliye dağılmıştır, işin o tarafı konumuz değil.

Yaptığı icraatlarla kısa sürede halkın kahramanı haline gelen Başkan Mahçiçek’in bu konuya derhal el atması ve bu işi aydınlığa çıkarması gerekir.

Milleti kandırmanın alemi yoktur.

Eğer o sahada, Pazar günkü düzene göre 8800 sandalye tekrar sığdırılsın, ben her gazetecinin rüyası olan sürekli sarı basın kartımı iptal edip, bu mesleği bırakırım…

NOT: Troller, lütfen bu işe karışmayın, görmediğiniz konular üzerinde, sırf arkadaşımıza yağcılık yapacağız diye bana laf yetiştirmeye kalkışmayın.

Çünkü ben lafın altında kalmam..

Son Yazılar