Abid VANLI

Abid VANLI

NAKİT LAZIM..

15 Mart 2016 - 14:20

Bu sözü, 15 gün önce Aksu Tv ekranlarında Ali Eskalen ve Murat Eğridağ ile birlikte yaptığımız MARAŞ KONUŞUYOR programında misafir ettiğimiz, Bayır Bucak komutanlarından biri söyledi.

Türk milleti yardımseverdir dedi.. Hepsinde Allah razı olsun, yeteri kadar giyim-kuşam ve gıda yardımı alıyoruz ama, bizim zalim Esed güçlerine ve topyekün Türk düşmanlarına karşı mücadelemizi sürdürebilmemiz ve hayatta kalabilmemiz için silah lazım, araçlarımız için yakıt lazım ve bunlar içinde nakit lazım demişti.

Türkmenlere giden tırlara el koyanlara selam (!) ederek, bugüne gelmek istiyorum. Akşam haberlerinde kaçırdığım için geceyi bekledim.

Aksu tv ekranlarından bir habercilik ve televizyonculuk başarısı izledim. Mesleği uğruna, vatan topraklarını onurluca savunan mücahitlerin seslerini duyurabilme adına hayatın hiçe sayıldığı bir cesaret örneği izledim.

Birlikte aynı programa çıktığım Murat Eğridağ, kameramanı Gökhan Çalı ile birlikte Bayır-bucak cephesinden 3G ile canlı yayın yaptılar. Sultan Abdulhamit Han Tugayı komutanı Ömer Abdullah ve yaşı 17’den başlayıp, 30’üstü olan mücahitlerle röportaj yapıp, onların yaşadığı duyguları bizlerle paylaşmasına vesile oldular.

Misket bombalarına, Rus fizelerine karşı ellerinde makinalı tüfekle mücadele ettiklerini biliyorduk ama, bu röportajla bizzat şahit olmuş olduk.

İşte bunun için nakit lazım diye söze başladım.

Cepheye giderken, gittiğimiz yere kadar gideriz, mazotun bittiği yerde arabayı bırakıp tekrar yürüyerek geri dönmeye mecburuz...”

Aksu tv ekranlarında boğazımız düğümlenerek, konuşmaktan çok yutkunarak dinlediğimiz mücahitin, bu sözlerine  cevap verebilmek için nakit lazım diye söz başladım.

17 yaşındaki mücahitin ailem burada yok ama ben vatan topraklarını, Osmanlı emanetini korumak için 4 yıldan beri  cephedeyim sözlerine karşılık, silah ve yakıt ve dahi cepheye gidecek araç alabilmeleri için nakit lazım.

Biz şerefli bir milletin çocuklarıyız.

Biz, kıçının altın alıp oturduğu pembe incili kaftanı tekrar sırtına almayacak kadar onurlu ataların torunlarıyız.

Bu nedenle biz; uyuşturcu parasıyla silah alıp, kalleşçe kendi  vatandaşlarımıza kurşun sıkmayız...

Biz şehirlerden araç çalıp masum insanlara saldıran İşid-Daeş adı her ne zıkkımsa, onlar gibi şerefsiz değiliz.

Biz nasıl ki yüzlerce TIR gıda-giyim yardımı yapabiliyorsak, bir o kadarda namusumuzla nakit yardımı yapıp, şereflice topraklarını savunan yedisinden yetmişine kardeşlerimize yollayabiliriz.

İşte nakit bu şerefli mücadele için lazım...

Bayır-Bucak cephesinden gerçekleşen 3G yayınına emeği geçen Hayrat vakfı yöneticilerine,

Ekibinin cepheye gitmesinde manevi desteğini esirgemeyen Aksu Tv Genel Müdürü Cüneyt Beyit ve yardımcısı Erol Öner’e,

Silah seslerini beyinlerinde hissedeceklerini bile bile, cepheye gitmek için asla terettüd etmeyen Murat Eğridağ ve kameramanı Gökhan Çalı’ya,

Aksu Tv ekibini Bayır bucak’taki kardeşlerinin yanlarına eli boş göndermeyen Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir’e bu habercilik başarısına katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Lafı uzatmadan, kısaca; NAKİT LAZIM.... NAKİT...

Son Yazılar