Abid VANLI

Abid VANLI

DOLMABAHÇE MUHABBETİ...

24 Ağustos 2015 - 11:09

Dün Ak Parti Kahramanmaraş teşkilatı aylık mutat toplantılarından birini yaptı. Aylık Divan toplantısı olarak literatüre geçen bu toplantılardan bir sonuç çıkıp çıkmaması, benim kanaatimce  Genel Merkezin pek umurunda değil.

Çünkü bu toplantılar; bir sonuçtan ziyade, parti teşkilatını uyanık tutmak, birlikteliği sağlamak ve ayda bir Merkez ve ilçeleri bir araya getirip kaynaştırmak, partiyi diri tutmaktır.

Ağustos ayı toplantısı da bu bab’da  dün amacına ulaştı. İl Başkanı Metin Doğan ve  Başkan Fatih Erkoç’un selamlama ve bilgi verme konuşmalarından sonra kürsüye çıkan Mahir Ünal’ın gündem oluşturan ve yaklaşık 35 dakika süren konuşmasında, çok önemli mesajların yanı sıra birde Dolmabahçe muhabbeti  vardı.

Mahir Ünal önce kürsünün arkasından çıkıp, sonrada ceketini çıkartarak kürsü hakimiyetini net olarak gösterdiği konuşmasının bir bölümünde;  “Bize niye Dolmabahçe’ye gittin diyorlar. Biz Dolmabahçe’ye, Ömer Erüstün gibi fidanlar, toprağa girmesin diye gittik” dedi.  

Bu cümleleri Ankara’da  üst rütbelerden emekli olan bir asker ağabeyime sordum. “Bunu anlamak için devlet idaresinde olmak lazım, dışardan konuşmak gayet kolay” dedi. Bu sözlerinle, hükümeti bu davranışını destekliyor musun abidedim. Anlayan anlar, arife tarif gerekmez dedi.

Dışardan gelen sesleri bir  tarafa  bırakıp,  Ağustos ayı Divan toplantısında gözümüze  çarpıp, kalemimize takılan notlarımıza bir göz atalım…

**İl Başkanı Metin Doğan ve ekibi gelenleri bina dışında karşıladı..

**Başkan Erkoç, salona girdiğinde her zaman yaptığı gibi direkt yerine oturmayarak, ön sıralarda bulunanlarla selamlaştı ve salona selam vererek yerine oturdu..

**Divan’ın, İl Başkan Yardımcısı, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı gibi ikinci adamlardan oluşturulduğu gözlendi..

**Salon tamamen doluydu. Mahir Ünal’ın konuşması salonu dolduranlar  tarafından pür dikkat dinlendi..

**Salona gelen eski-yeni vekillerin arkasında her zamanki gibi yine değişmeyen ekipleri vardı..

**Divan  Başkanı,  ev sahibi olmasına rağmen İl  Başkanı Metin Doğan’ı toplantımıza gelenler kategorisinde değerlendirdi..

**Vekiller dışında sadece Büyükşehir Belediye başkanı anons edildi. 12 Şubat ve Dulkadiroğlu başta olmak üzere ilçelerden gelen başkanların anons edilmemesi dikkat çekti..

**Sahne arkasına asılan bayrak ve posterlerin yeri yanlıştı. Ast-üst ilişkisine göre; Cumhurbaşkanı’nın portresi, Başbakan portresinin solunda olmalıydı..

**Salondaki klima sistemi ya arızalı ya da yetersizdi (Ben dahil bir çok dinleyici uyumamak için yoğun çaba sarf etti)..

**İl Başkanı Metin Doğan bir ilke imza atarak, konuşmasını şehitlerimize fatiha okuyarak ve salondakilere okutarak bitirdi. Konuşması sırasında da, MHP’ye istinaden;“herkes oy oranı kadar konuşsun” dedi.

**Çalışmaları ile ilgili bilgi veren ve kürsü hakimiyeti günden güne gelişen Başkan Erkoç selamlama faslında “Basın”ı ES geçti (Bizim grup salonun  en arka sıralarında oturduğundan, bizi göremeyince böyle davrandı diyerek, kendi kendimize pay çıkardık)..

**Ortada bir seçim havası olduğundan, eski vekillerle birlikte,  geçen seçimin aday adaylarından bazıları (İmran Kılıç hoca dahil) salonda yerlerini almışlardı(eski vekiller kısmına sadece bir kişi dahil, diğerlerine sözüm yok.)

**Basın’a kapalı olan bölüme geçince, Basın mensupları temayül gereği dışarı çıktı (Basın çıktıktan sonra içeride olanlardan haberimiz var ama yazamayız.. malum; temayül gereği.)

Son Yazılar