Abid VANLI

Abid VANLI

ÇALIŞTAYIN İNCE NOKTALARI.. ULAŞTIRMA BAKANINA KÜSTÜM..

26 Ocak 2016 - 12:33

Kimilerine göre pek faydası olmayan ama, ilk çalıştaydan bu yana konuşulanları ve yapılanları bir değerlendirmeye aldığınızda, ilkinden bu yana % 85 gerçekleşmiş bir çalıştay sonucu var ortada..

Matbaacılık yaparken;  gelinli damatlı, kaynanalı, görümceli düğün sahipleri, davetiye bastırmaya gelirdi heyecan içinde..

Beğenme işlemi sona erdiğinde,  çayını kahvesini yudumlayıp bekleyenler olduğunda, “hayrola” cinsinden; ne beklediğini kibarca  sorardık.

Yahu basın  davetiyeyi alıp gideceğiz” diyenlere, boyacı küpümüz bitmiş derdim. Yoksa batırıp, çıkarır hemen verirdik derdim. Boyacı küpü cevabını alanlarla, şimdiki çalıştaylardan hemen sonuç bekleyenlerin, adı her ne ise beklenti ya da düşüncesi aynı olsa gerek..

Tamam bana göre de; Ulaştırma Bakanı bol keseden dağıtmadı. Önce yarımları bitireceğiz dedi.

Havaalanı ile ilgili, göçmen kuşlarda, rüzgar yönünden ve dahi zemin etüdünden dem vurdu.

Zemin etüdü konusunda haklı.

Çünkü bu memleket zemin etüdü yapılmamasından dolayı Andırın kavşağından, Tekir’e kadar her tarafın darmadağın edildiğini gördü.

Ulaştıma Bakanına küstüğüm tek taraf, Göksun-Tufanbeyli yolundan tek kelime dahi etmemesi oldu.

Bundan sonraki gelişmeleri birlikte görürüz umuduyla, eski vekillerden gereksiz konuşanlarının bu tür toplantılara çağırılmama talebimin dikkate alınmasını yetkililerden istirham ediyorum.

Ali Sezal geldi, dinledi gitti, ses etmedi.

Amma bir Cafer abimiz var ki; İlla ki ben burdayım diyecek..

Ama karşısında insan davranışları konusunda özel eğitim almış olan Mahir Ünal olduğunu unuttu.

Detaylar....

*Dilek ve temenniler bölümünde, eski Vekil Cafer Tatlıbal söz alarak, bu çalıştaylar boşuna yapılıyor dedi. Hakkari Van’a hizmet gidiyor buralara yapılmıyor, bizde vatandaşa bir şey anlatamıyoruz dedi(Bir günde kaç vatandaşla siyaset konuşuyor ya da; kaç vatandaş kendisine siyasetçi olarak dert anlatıyor çok merak ediyorum aslında. Faal iken ne yaptıda, emekli vekil iken ne yapabilecek diyenlerin sayısı oldukça fazla)...

*Cafer abim daha da konuşacakken Kültür Bakanımız sözünü keserek,  sert  ifadelerle; Mikromilliyetçilik yapma,Hakkari-Van’a hizmet var buralara yok diyerek kıyaslama yaparsak ülkeyi böleriz, biz pozitif ayırımcılık yapıp, ihmal edilmiş olan bu bölgelere hizmet götürmeye devam edeceğiz deyince...

*Cafer abim hık-mık ünlemeleri arasında ben aslında öyle demek istemediydim diyerek zevahiri kurtarmaya çalıştı...

*Toplantı salonunda davetlilerin isimlerinin tek tek sandalyelere yazılması güzeldi. Lakin Valiliğin yaptığı bu organize de planlama hatası vardı. Çünkü; protokolde ön sıralarda olması gereken bir çok insan arka sıralardayken, çok sayıda Belediye çalışanı ön sıralarda yer almıştı...

*Bu çalışanlardan  bazıları, soru-cevap bölümü bitmeden salonu terkettiler. Sonradan baktık ki; yan tarafta bulunan yemek salonuna geçip yer kapmışlardı(aç kalma korkusu bu olsa gerek)...

*Salondaki bazı davetlilerin, arkadaşları ile yan yana oturmak için arka sıralarda bulunan isimliklerini, ön sıralardakileri arkaya alarak değiş tokuş yaptıkları gözlendi(Bu değiş tokuş işlemi yapılırken, sorumlu oldukları çocukların, daha sonra sahada tekme tokat birbirlerine girdikleri duyuldu)...

*Talepler bölümünde Valilik raporu okunurken, Vali Güvençer’in açılışta yaptığı konuşmada söyledikleri tekrara edilince, Vali müdahale ederek, sadece başlıkları oku dediği duyuldu..

*Kahramanmaraşlıların tüm hayali, beklentisi  bölgesel bir havaalanı üzerinde yoğunlaşırken, havalanı müdürü çıkıp istatistikleri okuyunca, Kültür Bakanımız Mahir Ünal, istatistikleri geç diye uyardı. Bu uyarı; daha ciddi bir hazırlık yapmalıydın der gibiydi.

*Havaalanı Müdürü her iki Bakan’a hitaben slayt eşliğinde  sunum yaparken, konuşmasının bir yerinde; şunuda görüyorsunuz gibi bir ifade kullandı.

Doğrusu; “görüldüğü üzere” olacaktı(Adamcağız sanki okulda ders anlatıyor. Karşısında en üst düzey protokol olduğundan bihaber)..

*Parlamentonun renkli vekillerinden biri olarak kayıtlara geçen Yıldırım Ramazanoğlu, her zamanki nüktedanlığı ile, Narlı’da havalanı yapımı düşünülen bölgeyla alakalı; “Allah burayı havaalanı olması için yaratmış” deyince, salondakiler Ramazanoğlu’nu alkışladı.

Son Yazılar