TİCARET İSTİSMARI GÖZALTINA ALINDI!

Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlık ekipler, tüketiciyi korumaya yönelik denetimlerde bulundu. Tüketicileri ve vatandaşları aldatıcı reklam yapıldığı konusunda işyerlerine yönelik olarak kapsamlı kontroller gerçekleşti.

06 Ocak 2019 - 23:24

Zabıta ekipleri, bu çerçevede 2 işyerine işlem yapılmak üzere tutanak tanzim etti. Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlileri, ‘İndirim’ adı altında tüketicileri yanıltıcı ve aldatıcı reklamlar yapan işyerlerine yönelik olarak denetim yaptı.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanun kapsamında yapılan denetimlerde 2 işyerine tüketiciyi aldatıcı veya onun tecrübe ve bilgi noksanlıklarını istismar edici reklam yaptıkları gerekçesi ile işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edildi.

Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürü Oktay Ölker, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, vatandaşları aldatmaya yönelik reklam yapan işyerleriyle alakalı denetimlerinin devam edeceğini söyledi. Vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğinin altını çizen Ölker, bu yöndeki şikâyetlerin Elbistan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün 0344 413 15 78 numaralı telefonuna bildirilebileceğini ve ihbarlarla ilgili de gereğin yapılacağını vurguladı. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Biz, Mürsî’nin Verdiği Onurlu Mücadelesinin ve Şehadetinin Şahidiyiz
Biz, Mürsî’nin Verdiği Onurlu Mücadelesinin ve Şehadetinin...
İstanbul Seçimlerini Gösterip Ülkemizi Karıştırmak İstiyorlar
İstanbul Seçimlerini Gösterip Ülkemizi Karıştırmak İstiyorlar