SERTİFİKA ORDUSU!

İŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Elbistan Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa açtığı KOSGEB Girişimcilik Kursu’na katılan 225 kişiye kendi işinin patronu olmaları için imkan tanıyacak ‘Girişimcilik Belgeleri’ törenle verildi.

06 Ocak 2019 - 23:14

İŞKUR Elbistan Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Elbistan Gençlik Merkezi’nin ilçe ekonomisine ve istihdama katkı sağlamak amacıyla ortaklaşa açtığı KOSGEB Girişimcilik Kursları tamamlandı. 31 Ekim 2018’de başlayan girişimcilik kursları, 9 grup halinde gerçekleştirildi. Elbistan Gençlik Merkezi’nde verilen eğitimleri tamamlayan toplam 225 kursiyer için belge töreni düzenlendi.

Törene, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Esnaflar ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, daire amirleri ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Elbistan İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Açar, KOSGEB Girişimcilik Kurslarına sadece Elbistan’dan değil çevre ilçelerden de katılım olduğunu söyledi. Sertifika sahibi olanlara 60 bin TL geri ödemesiz hibe desteğinden yararlanabileceğini belirten Açar, şöyle konuştu:

“İŞKUR ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak 2 aylık süre içerisinde yoğun bir iş temposu ve işbirliğinde Elbistan ve çevre ilçelerimizden gelen kursiyerlerimizin katılımıyla 9 grupta toplam 225 kişiyi kapsayan KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerimizi tamamladık. Eğitimlerimiz, haftanın 4 günü toplam 32 saat olarak planlandı. Eğitimlere katılan ve işsiz olan kursiyerlerimize İŞKUR tarafından günlük 20 TL cep harçlığı desteği sağlandı. Verdiğimiz eğitim ve sertifika ile işyeri açmak isteyenler, KOSGEB tarafından üretim ve imalat ile yazılım sektörlerinde 150 bin TL ile 360 bin TL arası; diğer sektörlerde ise 60 bin TL geri ödemesiz hibe desteğinden faydalanabilecek.

İŞKUR olarak işsizlerin, işyerlerinin ve kendi işini kuracak vatandaşlarımızın yanında olmak ve onlara devletimizin imkanlarını en üst düzeyde sunmak için İŞKUR olarak 7 gün 24 saat çalışmak zorundayız. Çünkü bizim işimiz ekmek davası. Bu hizmetleri yaparken de ben değil biz anlayışı ile bütün kurumlarımızın desteğiyle el ele vererek masada oturan değil sahada işsizlerin, engellilerin, eski hükümlülerin ve işyerlerinin ayağına giderek devletimizin imkanlarını sunmamız gerekiyor. Bu eğitimlerin verilmesindeki katkılarından dolayı Gençlik Merkezimize, KOSGEB Müdürlüğümüze ve İŞKUR çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir ise, konuşmasında üretim ve istihdamın önemine değindi. Genç nüfusun, eğitimli ve nitelikli olarak işgücüne katılması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Demir, “Bugün sertifikalarını alacak olan 225 kursiyerimizi tebrik ediyorum. Devlet olarak, millet olarak güçlü olmak ve hızla değişen dünyada ayakta kalmak istiyorsak; üretmek ve istihdam oluşturmak zorundayız. Bunu sağlamak da ülkemizin sahip olduğu en büyük zenginliklerimizin olan genç nüfusumuzu eğitimli ve nitelikli olarak işgücü ordusuna katmak ve yanında girişimciler olarak piyasa koşullarına hazırlamak ve destek vermekle mümkün olacaktır” diye konuştu.

Kaymakam Demir, “İnşallah kursiyerlerimiz bu desteklerden en iyi şekillerde yararlanacaklar ve kendi işlerini kurma imkanı bulacaklardır. Kaymakamlığımızın himayesinde bu eğitimin yapılmasında uyum içinde çalışan ve emeği geçen bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimize de aldıkları eğitimin inşallah iyi ve güzel işlere vesile olması temennisiyle hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Kötü Karneden Sadece Çocuk Sorumlu Değil
Kötü Karneden Sadece Çocuk Sorumlu Değil
Biz, Mürsî’nin Verdiği Onurlu Mücadelesinin ve Şehadetinin Şahidiyiz
Biz, Mürsî’nin Verdiği Onurlu Mücadelesinin ve Şehadetinin...