İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Şiirleri Yad Edildi

İstiklal Marşının 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklâl Marşı olarak kabul edilişinin 98. Yıl dönümü etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de birçok etkinlik ile kutlandı.

13 Mart 2019 - 15:09

İstiklal Marşının 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklâl Marşı olarak kabul edilişinin 98. Yıl dönümü etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de birçok etkinlik ile kutlandı. Bu kapsamda Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Avşar Öğrenci yurdunda da öğrenciler arasından İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’a ait şiirleri en güzel okuma yarışması düzenledi.

Doç. Dr. M. Fethi Yanardağ, Doç. Dr. Yakup Poyraz, Gençlik ve Spor Koordinatör Şube Müdürü Hüseyin Karakoç ve Avşar Yurt Müdiresi Nuray Akın’ nın jüriliğinde Avşar Yurt konferans salonunda düzenlene yarışmada Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve yurt öğrencileri katıldılar.

Yarışmada Öğrenciler Mehmet Akif Ersoy’a ait; Çanakkale Şehitleri, Bir Gece, Ey Yolcu, Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakma İstiklal Marşımız ve Uyan şiirlerini okudular. Tüm öğrencilerimizi gösterdikleri duygu ve hitabetleri ile jüri üyelerinden tam not alırken Hatice Akça ve Hayat Gaye Alkış Performansları ile birinci olan yarışmacılar oldular. Ayrıca Küçük Yarışmacı Ayşe Ela Sorkun okuduğu İstiklal Marşı ile salonda duygu dolu anlar yaşatarak jüriden özel ödül kazandı.

Yarışma sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve jüri üyeleri tüm yarışmacılara Katılım belgesi verirken derece elde eden Öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un Safahat Kitabı ve Yurt Atölyelerinde üretilen hat sanatlı tepsi hediye ettiler.

            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SANKO Üniversitesi’nde 28 Mayıs’ta Sempozyum Düzenlenecek
SANKO Üniversitesi’nde 28 Mayıs’ta Sempozyum Düzenlenecek
Hangi Mesleği Seçerseniz Seçin, O Meslekle Yapay Zekâ Teknolojisini Nasıl Birleştireceğinizi Bilin..
Hangi Mesleği Seçerseniz Seçin, O Meslekle Yapay Zekâ...