HZ. HAMZA CAMİ’SİNE İLK ADIM

Elbistan’a bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde yapılacak 600 kişi kapasiteli camii ile ilgili çalışmalar başladı. Temel atma işlemleri ile birlikte Yeşilyurt Hz. Hamza Camii, hayırseverlerin desteğiyle tamamlanması hedefleniyor.

23 Ekim 2018 - 11:52

          Yeşilyurt Hz. Hamza Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Duran Sungur, hayırlı bir iş için yola çıktıklarını ifade ederek, yaptığı açıklamada, caminin temel kazma işlemlerine başladıklarını söyledi.

Fatih Rüştü Zorlu Caddesi’nde inşa edilecek caminin Hz. Hamza’nın ismini taşıyacağını kaydeden Başkan Sungur, dernek yönetiminin ise, Ali Başaran, Uğur Yüzbaşı, Mükremin Akdaş ve Aslan Kuş’tan olduğunun kaydetti.

Hayırseverlerin desteğini beklediklerini ifade eden Başkan Sungur,  çalışmaların stat alması ile birlikte yaptığı değerlendirmelerde şu ifadelere yer verdi:

“Yeşilyurt Mahallemizde yeni yapılaşmaların yoğun olduğu Fatin Rüştü Zorlu Caddesi üzerinde Yeşilyurt Hz. Hamza Cami’nin yapım çalışmalarına başladık. Camimiz tamamlandığında 600 kişilik olacak. Şuanda temel açma çalışmaları yapılıyor. Caminin bir an önce tamamlanması için tüm hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Hayırseverlerimize şimdiye kadar yaptıkları yardımlardan dolayı da teşekkür ediyoruz.Desteklerin süreceğine yürekten inanıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakının Gücü ile Hizmetlerimize Devam Edeceğiz...
Cumhur İttifakının Gücü ile Hizmetlerimize Devam Edeceğiz...
Kriz her zaman vardı ama, şimdi dolar-avro yükselecek diyenlerin dedikodu krizi var...
Kriz her zaman vardı ama, şimdi dolar-avro yükselecek diyenlerin...