HAYDİ GENÇLER KIŞ SPORLARINA

Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Kış Sporları Okulu Açıldı.

19 Aralık 2017 - 13:51

Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 9 farklı branş ve bayanlara step aerobik dalında çocuklar, gençler ve bayanlar için ücretsiz Kış Spor Okulları hizmete açıldı.
Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cengizhan Firik, Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde farklı yaş gruplarına yönelik Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 9 farklı branşta açılan Kış Spor Okullarının açıldığını ve faaliyetlerine başladığını ifade etti.
Firik, kış sporları hakkında kamuoyuna ve spor ile ilgilenen gençlere yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Çocuk ve gençleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımız aralıksız sürüyor. İlçe spor merkezlerine spor dalları itibari ile katılan çocuk ve gençlerin lisanslı olarak spor yapmaları teşvik edilerek spor kulüplerine yönlendirilmesini amaçlıyoruz.
Çocuklarımızın kışın zamanlarını nitelikli bir şekilde değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmeleri için ücretsiz düzenleyeceğimiz Kış Spor Okullarında çocuklarımız badminton, basketbol, jimnastik, güreş, taekwon-do, tenis, step-aerobik, pilates, futbol başta olmak üzere toplam 9 farklı branşta eğitim görecekler. Kış spor Okulları’na kayıt olmak isteyen öğrencilerimiz kayıt formlarını doldurarak ilçe müdürlüğümüze ve Gençlik merkezimize teslim edeceklerdir. Kış spor okulları için kayıtlar eğitim süresince devam edecek.”
Açıklama ve spora davette gençler ile ilgili spor adaylarının ön bilgileri Elbistan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünden, 0344 415 4562 ve Gençlik Merkezinden 0344 419 21 00 nolu telefondan alınabileceği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KUŞ YUVASINDA YÜKLÜ MİKTAR UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ
KUŞ YUVASINDA YÜKLÜ MİKTAR UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ
UYUŞTURUCU SATICISI SOKAKTA YAKALANDI
UYUŞTURUCU SATICISI SOKAKTA YAKALANDI