Haşereyle Mücadelede Tam Gaz

Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sıcakların etkisini göstermesi ve mevsimsel yağışlardan kaynaklı artan sivrisinek ve çeşitli haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

05 Temmuz 2019 - 12:54

Vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir yaz geçirmesi amacıyla Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İlaçlama ekipleri birlikte çalışmalarını gerçekleştirerek haşere ve sineklerle mücadelede edecek.

Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada; “Haşere sezonunun açılması nedeniyle, park-bahçe ve mesire alanlarındaki ağaç ve bitkileri zararlılara karşı ilaçlayarak hem bitki hem de halk sağlığını korumayı hedefliyoruz. Bu sebeple Kahramanmaraş Büyükşehir İlaçlama Ekipleri ile birlikte bütün ağaçlara rezudial ilaçlama yapılırken, bu ağaçlarda oluşan haşereler içinse uçkun ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi İlaçlama ekipleri ile birlikte koordinasyonlu bir şekilde çalışmalar gerçekleştirerek vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir yaz geçirmesini amaçlıyoruz” denildi.

 

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK

Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar da, İlçe genelindeki tüm mahallelerin rezudial ve uçkun ilaçlamasının periyodik olarak yapıldığı, haftanın belirli günlerinde ise park-bahçe ve mesire alanlarının temizlendiği belirtilirken, İlaçlama ekiplerinin tüm bu çalışmalarını yaz boyunca sürdüreceği belirtildi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Yangınında Yaklaşık İki Hektar Alan Yandı
Orman Yangınında Yaklaşık İki Hektar Alan Yandı
Cinayet sanıkları hakim karşısında
Cinayet sanıkları hakim karşısında