GÜÇLÜ BİLEKLER YETİŞİYOR

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile KSÜ İdeal Gençlik Öğrenci Topluluğu tarafından Üniversite gençliğini spora teşvik etmek ve ata sporumuz olan bilek güreşini gençler arasında tanıtmak amacıyla “Üniversiteli Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenlendi.

28 Aralık 2018 - 21:19

       Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi genelinde Ata sporumuz olan Bilek Güreşini gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli olanlarını tespit ederek spor dünyasına kazandırmak amacıyla; Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile KSÜ İdeal Gençlik Öğrenci Topluluğu tarafından Bahçeli Evler Kapalı Spor Salonunda “Üniversiteli Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenlendi.

        İdeal Gençlik Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet PAK yaptığı konuşmada, topluluk olarak 2015 yılından beri üniversite gençliğinin bedenen, ruhen ve fikren gelişmesine katkı sağlamak amacıyla ağırlıklı olarak kültürel ve sportif faaliyetler yaptıklarını, Bilek Güreşi Yarışmasını Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile birlikte düzenlediklerini söyleyerek, bu etkinlikteki gayelerinin gençleri spora teşvik etmek ve bu vesile ile unutulan ata sporumuzu tekrar gençlerin gündemine almak istediklerini belirtti.

         Topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet PAK, Bunun gibi birçok spor organizasyonları yapmak istediklerini ifade ederek, bu tür yarışma organizasyonlarına katılımın artması, toplulukların da motivesini artıracağını belirterek, yarışmacılara, yarışmacı yakınlarına ve seyircilere teşekkür edip, bileği güçlü olan kazansın dedi.

          60, 70, 80, 90 ve +90 kilo olmak üzere yarışmaya 5 kategoride 44 sporcu katıldı. Yarışma sonunda dereceye giren yarışmacılara madalyaları topluluklardan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya PAK, Teknik Bilimler MYO Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Erdal KÜÇÜKÖNDER, İdeal Gençlik Topluluk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet PAK, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet ÖZKUL ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Abdullah GÖKDAŞ tarafından takdim edildi.

           Dereceye giren fakülte ve yüksekokullara kupaları topluluklardan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya PAK tarafından takdim edildi.

Dereceye giren sporcular şu şekilde sıralandı.

60 KG

1. Ubade MISIRLI  

2.Fatih BENGİ         

3. Recep DEMİRELİ

70 KG

1. Serdar YILDIZ    

2. Azad JUMAYEV   

3. Hasan ALKAYA

80 KG

1. Mustafa KALAKENGER 

2. Mahmut TÜRKMEN

3.Hasan Mehmet UYAR

90 KG

1. Ali KENGER         

2. Şaban KONU      

3. Musa BİBER

+90 KG

1. Mustafa TÜZÜN

2. Mustafa ÖZCAN 

3. Zelimhan SİNAN

 

Toplam puanda fakülte ve yüksekokullar şu şekilde sıralandı.

1.     İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

2.     İLAHİYAT FAKÜLTESİ

3.     TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Binlerce Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi
Binlerce Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi
TCDD´den İlaçlama duyurusu
TCDD´den İlaçlama duyurusu