GÖZÜN AYDIN ELBİSTAN DOĞALGAZA KAVUŞTUN

Elbistanlılar, yıllardır büyük bir özlem ve heyecanla bekledikleri doğalgaza nihayet kavuştu. Uygun bölgelerde altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından ilçeye ilk doğalgazın verilmesi töreninde heyecanlı anlar yaşandı. Sembolik meşale alkışlar arasında ateşlendi.

23 Ekim 2018 - 11:15

Doğalgazın ilk meşalesini ateşleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Elbistan’la ilgili en büyük hayalinin gerçeğe dönüştüğünü söyledi. Elbistan’ın daha temiz bir havaya kavuşması için 2015 yılı Mayıs ayında dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve o dönemde AK Parti Grup Başkanvekili olan Mahir Ünal tarafından sözleşmesi imzalanan doğalgaz, 3 yıl sonra ilçedeki konutlara ve işyerlerine verilmeye başladı.

2017 yılı sonunda başlayan şehir içi şebeke döşeme çalışmalarının tamamlandığı bölgelerdeki 9 bin konuta doğalgaz ulaştırıldı. İlçede doğalgazı ilk olarak Battalgazi, Ceyhan ve Orhangazi mahallelerinin bir kısmındaki konutlar ve işyerleri kullanacak. Diğer mahallelere ise peyderpey doğalgaz bağlantısı yapılacak.

Elbistan ve Afşin ilçelerinin doğalgaza kavuşması ve ilk gazın istasyonlardan abonelere aktarılması ve ilk meşalenin yakılması amacıyla düzenlenen törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, İmran Kılıç ve Habibe Öçal ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Hasan Sungur, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.   

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaz tatili sünnet için iyi bir fırsat
Yaz tatili sünnet için iyi bir fırsat
Afşin ve Elbistan'ı kurtaracak hamle MHP'li Yıldız'dan geldi!
Afşin ve Elbistan'ı kurtaracak hamle MHP'li Yıldız'dan geldi!