Bugun...


GAZETECİLER; KAMU HİZMETLERİNİN TOPLUM ADINA DENETİMİNDE ÖNEMLİ BİR GÜCE SAHİPTİR
TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

facebook-paylas
Tarih: 10-01-2018 15:36
GAZETECİLER; KAMU HİZMETLERİNİN TOPLUM ADINA DENETİMİNDE ÖNEMLİ BİR GÜCE SAHİPTİR
+ -

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Güvenç yayınladığı mesajında; “Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan gazeteciler, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Gazetecilik; meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde önemli bir güce sahiptir. Toplumun tüm kesimleri için kamu adına büyük bir özveri ve gayretle, her türlü gelişmeyi takip edip haber yapan ve o haberleri bültene taşıyan gazetecilerin emeğini unutmamak gerekiyor. Kamuoyu yerel, ulusal ve uluslararası her türlü gelişmeyi gazetecilerden öğrenir. Kameralara, fotoğraf objektiflerine ya da kaleme yansıyan her gelişme gündemi oluşturur. Gerçeklerin tüm çıplaklığıyla ortaya çıkarılması adına doğruları haber yaparak yanlışa düşmeden milletin gündemine sunmak takdir edilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Başta Kahramanmaraş’ımızda faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar kendilerine sağlık, huzur ve başarı dilerim” dedi. 
Kaynak: Habermerkezi46

Editör: SevalYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI