EYP’LER İMHA EDİLDİ

Geçtiğimiz günlerde bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu - uzman çavuş ve korucunun şehit olduğu Engizekler’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonları aralıksız olarak devam ediyor.

11 Temmuz 2018 - 10:50

Geçtiğimiz günlerde bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu  uzman çavuş ve  korucunun şehit olduğu Engizekler’de Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonları aralıksız olarak devam ediyor. Gerçekleştirilen son operasyonda terör örgütüne ait olan el yapımı patlayıcılar ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Kahramanmaraş’ın Ekinözü, Nurhak ve Çağlayancerit kırsalında yer alan Engizek Dağları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonları ile karış karış aranıyor. Bir süre bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu  uzman çavuş ve  korucunun şehit olduğu Engizek'te Jandarma Komandolar dağları taşları adeta didik didik ediyorlar.

Terör örgütüne yönelik kapsamlı çalışmalar ve operasyonlar aralıksız olarak Jandarma Komandolar tarafından devam ederken terör örgütüne ait olan ve patlamaya hazır el yapımı bombalar ile yaşam malzemeleri ele geçirildi. Tuzaklar ve yaşam malzemeleri imha edildi. Saldırının ardından devam eden operasyonların artarak sürdüğü ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde bölgede yaşanan hain saldırıda, Kahramanmaraş'ın Ekinözü ile Nurhak ilçeleri arasındaki Engizek Dağları bölgesinde PKK'lı bir grup teröristin görüldüğü bilgisi üzerine güvenlik güçleri, bu sabah operasyon düzenlenmişti.  Korucuların da destek verdiği operasyonda, saat 11.00 sıralarında çatışma çıkmış, teröristlerin açtığı ilk ateşte,  uzman çavuş ile güvenlik korucusu şehit olmuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkoğlu Seçim Ofisi Açıldı
Türkoğlu Seçim Ofisi Açıldı
Türk Organik Sektörü Üç Koldan Tanıtım Atağına Kalktı
Türk Organik Sektörü Üç Koldan Tanıtım Atağına Kalktı