ELBİSTAN EMNİYETİNDE HÜZÜN RÜZGÂRLARI

Elbistan Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün organizesi ile emniyet teşkilatında görev yapan birim amirleri ve personele yönelik iftar programı düzenlendi

09 Haziran 2018 - 11:56

Elbistan Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün organizesi ile emniyet teşkilatında görev yapan birim amirleri ve personele yönelik iftar programı düzenlendi. Programa, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde 5 yıldır görev yaptıktan sonra Bartın’a tayin olan emniyet amiri Seher Sönmez ile emekliye ayrılan polis memuru Hacı Özmen’e plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Elbistan Altınşiş Park Restaurant & Kafe Ağırlama ve Konferans Salonunda gerçekleşen iftar ve veda programına; Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, Elbistan Emniyet Huzur ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Gürbüz, ilçe emniyet müdürlüğünde görevli birim amirleri ve polis memurları katıldı.

İftar ve veda programında katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, duygu dolu düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Bereketli bir ay olan Ramazan’ın içerisindeyiz. İnşallah bu ayın bereketinden, güzelliğinden istifade etme imkânı buluruz. Sağ salim ve huzurla Ramazan bayramına ulaşma imkânını buluruz. Polisimizin yaptığı görev, meşakkatli ve fedakârlık gerektiren bir görev. Kutsal bir görev; vatan savunması. Bu görevi yaparken birçok fedakârlıklara katlanıyorsunuz. Gerek mesai mefhumunun çok çok dışına çıkarak, gerek kendinden bir şey katarak, gerek sokakta gördüğün ihtiyaç sahibi bir vatandaşa maddi destek sunarak, gerek ailelerinizden, çocuklarınızdan fedakarlık yaparak görevini yapıyorsunuz. Bunların birçoğunun farkındayız.

Görevleri yaparken, devlet memuru olarak devletimiz adına yapıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu görevleri yapıyoruz. Ne kadar omuz omuza verirsek ne kadar güç birliği yaparsak başarı ve muvaffakiyet de o kadar hızlı gelir. Ülkemiz zor zamanlar yaşadı. Özellikle 15 Temmuz ve akabindeki süreçte sizler büyük fedakarlıklarla çalıştınız. Ondan sonraki dönemde de gerek terör olaylarında, gerek asayişle ilgili konularda ve gerekse de toplum destekli faaliyetlerde, trafik hizmetlerinde birçok faydalı ve takdire değer çalışmalarınız oldu.

Bunlardan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Merkezi idarenin temsilcileri olarak sizlere destek vermek bizlerin vazifesidir. Her zaman maddi ve manevi olarak sizlerin yanınızdayız. İlk iftarımızı askerlerimizle yapmıştık. Bu akşam da polislerimizle iftar yapıyoruz. Burada emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ramazan ayı sizlere, ailenize, ilçemize, ülkemize hayırlar getirsin inşallah. Rabbim sizleri kazadan, beladan korusun. Öncelikle muhafaza ve muvaffak eylesin.

Seher Hanım’a gerçekten teşekkür ediyorum. Bizimle uzun bir süre çalışma imkanımız oldu. Kendisini, bir emniyet görevlisi olarak hem bir devlet memuru ve hem de bir insan olarak her zaman takdir ettik. Kendisine ve eşine, bundan sonraki görev yerlerinde başarılar diliyorum. Emekliye ayrılan Hacı Özmen’e de bundan sonraki sivil hayatında mutluluklar diliyorum.”

Elbistan’da 5 yıl görev yaptıktan sonra tayini çıkan emniyet amiri Seher Sönmez de, güzel dilekleri ve düşüncelerinden dolayı Kaymakam Akkoyun’a teşekkür etti. Programın sonunda, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü bünyesine atanan Emniyet Amiri Seher Sönmez ve emekli olan polis memuru Hacı Özmen'e, Elbistan Kaymakamı Akkoyun, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sert tarafından teşekkür plaketi ile hediye takdim edildi.  

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekinözü’nde Cumhur İttifakı'ndan Gövde Gösterisi!
Ekinözü’nde Cumhur İttifakı'ndan Gövde Gösterisi!
Türkiye’de 100 Bin Kişi Başına 76,6 ATM Düşüyor
Türkiye’de 100 Bin Kişi Başına 76,6 ATM Düşüyor